Adam Wadecki na czele Pro Ligi

Adam Wadecki, drugi na mecie klasyku o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, został pierwszym liderem cyklu kolarskiej Pro Ligi Arkus & Romet 2010. Kolarz grupy Aktio Group Mostostal Puławy o pięć punktów wyprzedza Krzysztofa Jeżowskiego (CCC Polsat Polkowice) oraz o dziesięć oczek kolegę z zespołu Dariusza Rudnickiego. W klasyfikacji drużynowej prowadzi Aktio Group Mostostal Puławy.

Krzysztof Straszak

Na mecie Memoriału Wadecki zajął drugie miejsce. Zwycięzca wyścigu, Niemiec Andre Schulze nie zdobył punktów do klasyfikacji Pro Ligi, bowiem uzyskać je mogą kolarze polskich zespołów. Drugie miejsce w klasyfikacji Pro Ligi zajmuje Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice), a trzeci jest Dariusz Rudnicki (Aktio).

W klasyfikacji drużynowej prowadzenie objął zespół Aktio Group Mostostal Puławy, którego aż czterech kolarzy znalazło się wśród dziesięciu najlepszych. Drugie miejsce zajmuje grupa CCC Polsat Polkowice, a trzecie Legia Felt.

Kolejnymi zawodami z cyklu Pro Ligi będzie etapowy Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich (kat 2.1. UCI), w dniach 7-9.05.2010. W punktacji Pro Ligi wyścig ten posiada kategorię SUPER i jego wyniki będą dodatkowo punktowane.