Łukasz Owsian zwycięzcą górskich mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

Łukasz Owsian zdobył złoty medal górskich mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Drugie miejsce w Jeleniej Górze zajął Tomasz Marczyński, a trzecie - Michał Podlaski.

Piotr Ziemka
Elita mężczyzn miała do pokonania 110 kilometrów. Linię mety razem przejechali zawodnicy CCC Polsat Polkowice - Łukasz Owsian i Tomasz Marczyński. Niewiele zabrakło do tego, aby na podium stanęło trio z CCC. Przed Markiem Rutkiewiczem uplasował się jednak Michał Podlaski (minuta i 50 sekund straty do Owsiana). Kolarz zespołu ActiveJet stanął na trzecim stopniu podium również podczas czerwcowych mistrzostw kraju w kolarstwie szosowym.
W 2013 roku w górskich mistrzostwach Polski pierwsze miejsce zajął Podlaski. Drugi był wtedy Rutkiewicz, a trzeci - Owsian. Piąty do mety GMP 2014 dojechał zwycięzca klasyfikacji górskiej 71. Tour de Pologne - Maciej Paterski. Tuż za nim sklasyfikowany został Dominik Oborski, który został mistrzem kraju w gronie orlików. Drugi w tej kategorii był Bartłomiej Wawak, trzeci zaś - Jakub Foltyn.

W wyścigu nie brali udziału kolarze z zespołów zagranicznych. Na starcie zabrakło również zawodników polskiej grupy BDC MarcPol, którzy uczestniczą obecnie w wyścigach dookoła Chin i dookoła Bułgarii.

Na podium sobotniego wyścigu kobiet stanęły trzy zawodniczki TKK Pacific Toruń. Triumfowała Paulina Brzeźna-Bentkowska, a trzecia była - Monika Brzeźna. Siostry przedzieliła Anna Plichta.