Tradycja przegrała z katarskimi petrodolarami. Szejkowie mogą kusić Kwiatkowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Zawodnicy na trasie wyścigu kolarskiego
Na zdjęciu: Zawodnicy na trasie wyścigu kolarskiego

Termin rozpoczęcia kolarskich mistrzostwa świata w 2016 roku został przesunięty z września na październik. Powodem są wysokie temperatury panujące w Katarze, kraju, który zorganizuje turniej.

W tym artykule dowiesz się o:

Tym sposobem została złamana wieloletnia tradycja - nowy mistrz świata do tej pory startował po raz pierwszy w tęczowej koszulce w rozpoczynającym się zazwyczaj w październiku wyścigu Dookoła Lombardii. Czy Katarczycy posuną się o krok dalej i podobnie jak na mundialu szczypiornistów wystawią naturalizowaną reprezentację? Zdaniem Piotra Wadeckiego to mało prawdopodobne. - To będzie bardzo trudne, nie wyobrażam sobie tego - podkreślił trener polskiej kadry.

{"id":"","title":""}

Źródło: Foto Olimpik/x-news