Drużyna trzech Polaków druga na 1. etapie Vuelta a Espana - do triumfu zabrakło sekundy

Licząca 7,4 kilometra drużynowa jazda na czas rozpoczęła 70. edycję kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Na starcie stanęło m.in czterech Polaków i czterech najlepszych zawodników Tour de France 2015.

Z powodu licznych protestów wywołanych niebezpieczną trasą, wyniki pierwszego etapu nie były zaliczane do klasyfikacji generalnej, ale wyłoniły pierwszego posiadacza koszulki lidera. Najlepszy czas - 8 minut i 10 sekund - na piaszczystej drodze z Puerto Banus do Marbelli uzyskała drużyna BMC Racing.  [ad=rectangle] W zwycięskim składzie znaleźli się: Amael Moinard, Tejay van Garderen, Darvin Atapuma, Peter Velits, Alessandro De Marchi, Joey Roskopf, Samuel Sanchez, Jean-Pierre Drucker i Marcus Burghardt. Pierwszym liderem wyścigu został Velits.

Na drugiej pozycji uplasowała się grupa Tinkoff Saxo z Maciejem Bodnarem, Rafałem Majką i Pawłem Poljańskim. Natomiast dwunastą lokatę zajęła ekipa Przemysława Niemca - Lampre-Merida.