Aż 9 Polaków, w tym Kwiatkowski i Majka, na starcie wyścigu Il Lombardia 2015

Aż dziewięciu Polaków znalazło się na liście startowej ostatniego w 2015 roku wyścigu zaliczanego do cyklu UCI World Tour - Il Lombardia.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

W 2014 roku wyścig Il Lombardia był dla Michała Kwiatkowskiego pierwszym, w którym uczestniczył będąc mistrzem świata. Tym razem 25-letni Polak po raz ostatni pojedzie w koszulce zespołu Etixx-Quick Step przed przejściem do drużyny Sky. W składzie belgijskiej grupy znalazł się także Łukasz Wiśniowski.

W 2013 roku Rafał Majka w "wyścigu spadających liści" zajął trzecie miejsce. Cztery dni wcześniej uplasował się na drugiej pozycji w klasyku Mediolan-Turyn. 1 października 2015 Majka również jako drugi dojechał do mety zmagań z Mediolanu do Turynu. W niedzielę na starcie stanie też drugi Polak z Tinkoff-Saxo - Paweł Poljański

Wystartuje łącznie 25 drużyn. 17 z elitarnego grona UCI World Tour ma tradycyjnie zapewniony udział. Organizatorzy przyznali osiem "dzikich kart". Do rywalizacji zaproszono między innymi polski zespół CCC Sprandi Polkowice.

W pomarańczowych barwach pojedzie pięciu Polaków i trzech obcokrajowców: Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Leszek Pluciński, Sylwester Szmyd, a także Jan Hirt, Davide Rebellin i Stefan Schumacher.

Kolarze będą mieli do pokonania 245 kilometrów z Bergamo do Como.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×