Nacer Bouhanni wygrał 4. etap wyścigu Paryż-Nicea, awans Rafała Majki w klasyfikacji generalnej

Czwarty etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Paryż-Nicea liczył 193,5 kilometra. Rozpoczął się w Julienas, a zakończył w Romans-sur-Isere.

Piotr Ziemka

3 kilometry przed metą 17 sekund przewagi nad peletonem miał uciekający tercet: Sylvain Chavanel, Delio Fernandez oraz Sep Vanmarcke. Przez następne 1000 metrów goniący zawodnicy odrobili tylko dwie sekundy. Uciekinierzy zostali jednak złapani, gdy do końca pozostawało 500 m i o triumf rywalizowali specjaliści od sprintu.

Zwyciężył Nacer Bouhanni. Na drugiej pozycji uplasował się Edward Theuns. Trzeci finiszował Andre Greipel. Piąty był Michael Matthews, który pozostał liderem klasyfikacji generalnej.

Na 31. miejscu został sklasyfikowany Rafał Majka, a na 82. - Paweł Poljański. Majka awansował z dziewiątej pozycji w "generalce" na ósmą, bo wycofał się triumfator pierwszego etapu - Arnaud Demare.