Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Tour de France: kolarze walczą z wiatrem na podjeździe na Mount Ventoux NA ŻYWO

Relację prowadzi : autor:
Szymon Łożyński

O wszystkim będziemy już państwa na biężaco informować na WP SportoweFakty. Jedno jest pewne Mount Ventoux znów przeszło do historii. Dziękujemy za wspólną relację i czekamy na dalsz rozwój wydarzeń, o którym poinformujemy.

Skomentuj 0

Według nieoficjalnej klasyfikacji Adam Yates jest nowym liderem wyścigu o 9 sekund przed Mollemą. Na razie nie zapadły jednak ostateczne decyzje. 

Skomentuj 0

Christopher Froome stracił do Mollemy 1 minutę i 40 sekund. Jeśli sędziowie nie zatrzymają czasu, wówczas nowym liderem wyścigu zostanie Adam Yates.

Skomentuj 0

Dopiero teraz do mety dojechał Christopher Froome. Co zrobią sędziowie? Czy z powodu zderzenia z motocyklem czas od tego momentu zostanie zatrzymany?

Skomentuj 0

Na metę dojechali już Quintana, Valverde, Yates i Porte, który wpadł na motocykl. 

Skomentuj 0

W całej kolizji nie uczestniczył tylko Mollema, który dojechał już do mety.

Skomentuj 0
 • Dopiero teraz podjechał wóz techniczny i Froome dostał zapasowy rower.

  Skomentuj 0

  Froome ma zdefektowany rower i biegnie... na pieszo do mety!

  Skomentuj 0

  Richie Porte wpadł na motocykl!

   

  Skomentuj 0

  Mamy wypadek na trasie!

  Skomentuj 0

  Do Froome'a i Porte dołączył jeszcze Holender Bauke Mollema

  Skomentuj 0

  Czekamy na grupę liderów na mecie, która przekroczy finiszową kreskę za około 5 minut.

  Skomentuj 0

  Po pasjonującej walce wygrywa Thomas De Gendt, który dzięki triumfowi założy koszulkę dla najlepszego górala wyścigu.

  Skomentuj 0

  300 metrów uciekinierów do mety!

  Skomentuj 0

  Tymczasem Navarro dołączył do Belgów i o triumf powalczy trzech kolarzy!

  Skomentuj 0

  Nairo Quintana zostaje coraz bardziej z tyłu, a Christopher Froome wygląda bardzo świeżo i zapewne znów dołożył kilkanaście sekund swojemu najgroźniejszemu rywalowi w walce o zwycięstwo.

  Skomentuj 0

  Tymczasem Thomas De Gendt i Pauwels mają do mety jeszcze 1 km. Nadal jadą obok siebie.

  Skomentuj 0

  Nairo Quintana został, nie wytrzymał tempa Brytyjczyka i Australijczyka.

  Skomentuj 0

  Temp Brytyjczyka utrzymał Richie Porte z BMC, a Quintana ma problemy z dojechaniem do Brytyjczyka!

  Skomentuj 0

  Christopher Froome zaatakował!

  Skomentuj 0

  De Gendt i Pauwels mają do mety jeszcze 1,9 km. Już wiemy, że o zwycięstwo powalczy dwóch Belgów. Tymczasem w peletonie, który traci 5 minut i 55 sekund trochę spokojniej. Nairo Quintana i Christopher Froome jadą obok siebie.

  Skomentuj 0

  Pierwsza grupa do mety na 3 km i ma przewagi nieco ponad 6 minut nad peletonem. Thomas De Gendt nie może być jeszcze pewny triumfu, ponieważ tempo Belga był w stanie wytrzymać Pauwels.

  Skomentuj 0

  Wiatr na razie wieje zawodnikom w plecy, co na razie im sprzyja.

  Skomentuj 0

  Thomas De Gendt przetrwał krótki kryzys, narzucil mocniejsze tempo i ruszył po zwycięstwo. Tempa Belga nie wytrzymali dwaj pozostali towarzysze ucieczki.

  Skomentuj 0

  Tymczasem do dwóch uciekinierów ponownie dołączył Thomas De Gendt. Belg ma o co walczyć, ponieważ w przypadku zwycięstwa w wyścigu znacznie zbliży się do Majki i Pinot w klasyfikacji górskiej Wielkiej Pętli.

  Skomentuj 0

  W czołówce peletonu oprócz Quintany i Froome'a jest także lider klasyfikacji młodzieżowej Adam Yates. Oprócz Majki odpadł natomiast także Thibaut Pinot, który miał dzisiaj walczyć z Polakiem o kolejne punkty do klasyfikacji górskiej.

  Skomentuj 0

  Nairo Quintana znów spróbuje mocnie zaatakować. Christopher Froome i jego koledzy z zespołu świetnie kontrolują jednak tempo peletonu i nie pozwalają ucieknąć Kolumbijczykowi. 

  Skomentuj 0

  Uciekinierzy mają do mety jeszcze 4,8 km. Ich przewaga nad peletonem wynosi 6 minut i 36 sekund. W peletonie trudno dostrzec już koszulki Rafał Majki i Bartosza Huzarskiego. Wszystko wskazuje na to, że obaj nie wytrzymali tempa Quintany i odpadli od głównej grupy.

  Skomentuj 0

  Kolumbijczyk w klasyfikacji generalnej traci 35 sekund do Froome'a. Brytyjczyk szybko mocniej nacisnął na pedały i doścignął Quintanę. 

  Skomentuj 0

  Alejandro Valverde doścignięty przez peleton, a po chwili atakuje Nairo Quintana!

  Skomentuj 0

  Na razie kolarze jadą w lesie, dzięki czemu podmuchy wiatru nie są tak bardzo odczuwalne. Czekamy aż wjadą na otwarty teren.

  Skomentuj 0

  Pauwels i Navarro mają do pokonania jeszcze 5,8 km. Peleton traci do nich 6 minut i 54 sekundy, więc coraz więcej wskazuje na to, że walka o etapowe zwycięstwo rozstrzygnie się pomiędzy prowadzącą dwójką. 

  Skomentuj 0

  Hiszpan zyskał około 5 sekund przewagi nad peletonem. 

  Skomentuj 0

  Z peletonu, gdzie toczy się walka o żółtą koszulkę lider, zaatował Alejandro Valverde.

  Skomentuj 0

  Na trasie zgromadziło się mnóstwo kibiców, którzy tradycyjnie bardzo żywioło dopingują kolarzy.

  Skomentuj 0

  Thomas De Gendt odpadł od trójki uciekających i do przodu pomknęło dwóch zawodników: Navarro i Pauwels. Peleton traci do nich 6 minut i 56 sekund.

  Skomentuj 0

  Z przodu pozostało już tylko trzech kolarzy: Daniel Navarro (Cofidis), Serge Pauwels i Thomas De Gendt, który ucieka już po raz drugi w 103. Tour de France. 

  Skomentuj 0

  Selekcja w pierwszej grupie trwa w najlepsze. Zostało już tylko 5 kolarzy. Zaskoczeniem jest fakt, że z walki o zwycięstwo odpadł już Sylvain Chavanel.

  Skomentuj 0

  W grupie uciekinierów, która do mety ma jeszcze 8,3 km, pozostało już tylko 7 zawodników. Peleton traci do nich 7 minut. 

  Skomentuj 0

  W głównym peletonie, gdzie jedzie Christopher Froome, jest dwóch Polaków Rafał Majka i Bartosz Huzarski.

  Skomentuj 0

  Peleton traci 7 minut i 15 sekund. W nim będzie na pewno także bardzo ciekawie, ponieważ atak na pozycję lidera zapowiadał Nairo Quintana, który do Froome'a tracił ponad 30 sekund.

  Skomentuj 0

  9,2 km do mety. Uciekinierzy rozpoczynają najbardziej ekstemalny odcinek podjazdu. Na razie wiatr nie sprawia jeszcze problemów.

  Skomentuj 0

  Andre Greipel został już doścignięty i z przodu znów jedzie 12 kolarzy. Oprócz Niemca w ucieczce są także: Daniel Navarro i Sylvain Chavanel, który specjalizuje się w takich etapach.

  Skomentuj 0

  Wśród uciekających nie ma Rafała Majki, który na początku wzgórza jechał w peletonie wraz z liderem wyścigu Christopherem Froomem.

  Skomentuj 0

  Peleton traci do Niemca 7 minut i 50 sekund i ma jeszcze szansę dogonić uciekinierów.

  Skomentuj 0

  Początkowo uciekało 11 kolarzy. Z tek grupy do przodu oderwał się jednak... sprinter Andre Greipel

  Skomentuj 0

  Do mety uciekinierom pozostało 11,5 km. W związku z tym rozpoczął się już podjazd na Mount Ventoux.

  Skomentuj 0

  Meteorolodzy przewidują, ze na samym szczycie podmuchy wiatr będą osiągać nawet 100 km/h. W związku z tym organizatorzy postanowili skrócić etap o 6 km. 

  Skomentuj 0

  W tym roku kolarze muszą być przygotowani, że na ostatnich kilometrach czeka ich walka z rywalami i bardzo silnym wiatrem. 

  Skomentuj 0

  Kolarze wspinają się na słynne Mount Ventoux, słynnące z bardzo silnych wiatrów. Polacy na tej górze świętowali jednak sukcesy. W 2009 roku etap Criterium du Dauphine wygrał Sylwester Szmyd.

  Skomentuj 0

  Witamy. Rozpoczynamy relację z jednego z najciekawszych, jeśli nie najciekawszego, dwunastego etapu 103. Tour de France. 

  Skomentuj 0