Dookoła Sardynii: w górach najlepszy Niemiec

Alessandro Petacchi (Lpr) przypomniał o sobie odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie na ostatnim etapie wyścigu Dookoła Sardynii. Klasyfikacja generalna dla Daniele Bennatiego (Liquigas), górska dla Przemysława Niemca (Miche - Silver Cross).

Krzysztof Straszak

28-letni Niemiec wykazał się dużą aktywnością podczas wszystkich etapów. W niedzielę potwierdził swój prymat wśród "górali" jako pierwszy wjeżdżając na jedyną premię górską. Zawodnik z Oświęcimia zdobył dwa razy więcej punktów niż drugi w klasyfikacji Austriak Josef Benetseder. Dla Niemca to już druga koszulka najlepszego "górala" w tym sezonie: poprzednio triumfował w wyścigu Dookoła Prowincji Grosseto we włoskiej Toskanii.

Ostatni etap wyścigu na Sardynii wygrał, po sprincie z peletonu, Petacchi, wyprzedzając rodaków: Bennatiego i Manuela Bellettiego (Diquigiovanni-Androni).

Dla Bennatiego zwycięstwo w Giro di Sardegna jest 41. w karierze, ale pierwszym w wyścigu etapowym.

To była udana impreza dla Polaków. Oprócz Niemca (16. lokata, 28 sekund straty do Bennatiego) czołówki trzymał się też Michał Gołaś (Amica Chips - Knauf), który zakończył wyścig na 7. pozycji w klasyfikacji generalnej, ze stratą 22 sekund do zwycięzcy.

Etapu z metą w Cagliari, stolicy wyspy, nie ukończył Krzysztof Szczawiński (Miche - Silver Cross). Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita) w ogóle nie wystartował.