Lilian Calmejane wygrał 4. etap Vuelta a Espana 2016, Darwin Atapuma liderem

Lilian Calmejane wygrał czwarty etap 71. edycji wyścigu Vuelta a Espana. Liderem klasyfikacji generalnej został Darwin Atapuma.

W czwartym dniu Vuelta a Espana 2016 kolarze przejechali 163,5 kilometra na trasie Betanzos - San Andres de Teixido. Finałowy podjazd liczył 11 kilometrów i 200 metrów (średnie nachylenie wynoszące 4,8 proc.). Czołowe pozycje zajęli członkowie 20-osobowej ucieczki. W tej grupie był Belg Thomas de Gendt, który wygrał dwie górskie premie.

Najbardziej aktywni na końcówce etapu okazali się Francuzi. 13 kilometrów przed metą zaatakował Axel Domont. Stracił przodownictwo, gdy do końca pozostawało 9 km. Wtedy na atak zdecydował się Lilian Calmejane. Jego akcja okazała się już skuteczna. Utrzymał prowadzenie i uniósł ręce w geście triumfu.

Drugie miejsce zajął Darvin Atapuma. Kolumbijczyk zdobył czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Trzeci był Benjamin King.

Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Bartosz Huzarski, który uplasował się na 59. pozycji.