Dookoła Murcii: Rabon lepszy od mistrza świata

Czech Frantisek Rabon (Columbia - High Road) o 19 sekund szybciej od kolegi zespołu, Berta Grabscha, mistrza świata, przejechał etap jazdy indywidualnej na czas trzeciego dnia rywalizacji w wyścigu Dookoła Murcii.

W tym artykule dowiesz się o:

25-letni Rabon jest dobrze znany sympatykom kolarstwa w Polsce. W 2003 roku wygrał w Zgorzelcu etap wyścigu Bałtyk-Karkonosze. Dwa lata potem, jako podwójny młodzieżowy mistrz Czech triumfował w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego. Zanim zdobył w Moskwie mistrzostwo Europy w kategorii U23 stanął na podium wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Jeszcze w tym samym 2005 roku przyjechał do Polski zwyciężyć w Świątnikach Górnych na pierwszym etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W kolejnym sezonie był już zawodnikiem T-Mobile i uczestniczył w znacznie bardziej prestiżowych imprezach.

Zwycięzca drugiego etapu i dotychczasowy lider, Nowozelandczyk Gregory Henderson stracił w piątek 50 sekund. Koszulkę lidera założył w piątek inny zawodnik Columbii, właśnie Rabon.

33-letni Grabsch też jest pracownikiem ekipy Columbia. 16-kilometrowy odcinek w San Pedro del Pinatar był jego pierwszą próbą na czas od wrześnie 2008 roku, kiedy był najlepszy na trasie mistrzostw świata w Varese.

Trzeci czas zanotował Dennis Mienszow (Rabobank). Rosjanin dwukrotnie wygrał Vuelta a Espana i celuje w zwycięstwo również w Murcii. Szansą dla niego będzie królewski etap sobotni ze startem i metą w Alhama de Murcia, gdzie na trasie czekają dwie premie górskie pierwszej kategorii.

29. edycja Vuelta Ciclista a la Region de Murcia, Hiszpania, kategoria 2.1

3. etap: San Pedro del Pinatar - San Pedro del Pinatar (jazda indywidualna na czas), 16 km