Annemiek van Vleuten wygrała 1. etap La Course by Le Tour de France, Katarzyna Niewiadoma 9.

Annemiek van Vleuten wygrała zaliczany do cyklu UCI World Tour pierwszy etap wyścigu La Course by Le Tour de France. Dziewiąta była Katarzyna Niewiadoma.

Piotr Ziemka
Annemiek van Vleuten Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Annemiek van Vleuten
Czwartkowy odcinek liczył 67,5 kilometra. Start nastąpił w Briancon. Na koniec zawodniczki miały do pokonania podjazd o długości czternastu kilometrów i średnim nachyleniu mającym 7,3 procent. Osiem kilometrów przed metą została doścignięta uciekinierka Linda Villumsen.

Pierwsza na szczycie podjazdu w Izoard zameldowała się Annemiek Van Vleuten. Holenderka zaatakowała 5 kilometrów przed metą. Trzecia w klasyfikacji końcowej wyścigu Giro Rosa 2017 kolarka zespołu Orica-Scott utrzymała prowadzenie do końca.

Drugie miejsce zajęła Elizabeth Deignan, która straciła do triumfatorki 43 sekundy. Trzecia była Elisa Longo Borghini. Na dziewiątej pozycji została sklasyfikowana Katarzyna Niewiadoma. Jako 36. minęła metę Eugenia Bujak. Tuż za nią znalazła się Małgorzata Jasińska. Etapu nie ukończyła Anna Plichta.

Wyścig La Course by Le Tour de France zakończy licząca 22,5 kilometra sobotnia jazda indywidualna na czas ze startem i metą w Marsylii. Wystąpi w niej tylko czołowa dwudziestka po czwartkowym odcinku. Kolarki wystartują na podstawie miejsc i czasów osiągniętych podczas pierwszego etapu.