Tour de France: Michał Kwiatkowski zamieścił świetne zdjęcie po popisie Polaków

Maciej Bodnar zwyciężył, a Michał Kwiatkowski zajął drugie miejsce na przedostatnim etapie Tour de France. "Kwiato" podsumował wyczyn Polaków efektowną fotografią i wymownym podpisem.

Michał Fabian
Michał Kwiatkowski PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Duma i radość - te uczucia towarzyszyły polskim kibicom podczas oglądania 20. etapu Tour de France. W jeździe indywidualnej na czas - ze startem i metą w Marsylii - najszybsi byli dwaj Polacy. Wygrał Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), a drugie miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Sky).

Wyższość naszych kolarzy musiał uznać lider Tour de France Christopher Froome. Brytyjczyk stracił do Bodnara sześć sekund, zaś do Kwiatkowskiego - pięć.

Tuż po zakończeniu "czasówki" Kwiatkowski zamieścił w sieci efektowne zdjęcie z Marsylii. Opatrzył je wymownym podpisem.

"Szybkość. Made in Poland" - napisał "Kwiato".

W niedzielę odbędzie się ostatni etap "Wielkiej Pętli". Kwiatkowski zajmuje w klasyfikacji generalnej 57. miejsce, zaś Bodnar 116. pozycję.

Kto zasłużył na miano polskiego bohatera tegorocznego Tour de France?