Alan Banaszek piąty na 4. etapie Tour of Britain, Fernando Gaviria zwyciężył

Fernando Gaviria wygrał czwarty etap wyścigu OVO Energy Tour of Britain. Drugie miejsce zajął Elia Viviani, który został liderem klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Fernando Gaviria wygrał dwa etapy wyścigu Tour de Pologne w 2016 roku PAP/EPA / DARIO BELINGHERI / Fernando Gaviria wygrał dwa etapy wyścigu Tour de Pologne w 2016 roku.
Środowy odcinek miał 164 kilometry i 700 metrów długości - rozpoczął się w Mansfield, a zakończył w Newark-on-Trent. Trzy kilometry przed metą peleton doścignął pięciu uciekinierów i tak jak to było podczas trzech poprzednich etapów wyścigu Tour of Britain 2017 o zwycięstwo rywalizowali sprinterzy. Tym razem najlepszy na finiszu okazał się Fernando Gaviria. Drugą lokatę zajął triumfator drugiego etapu Elia Viviani. Włochowi z drużyny Sky w końcówce pomagał Michał Kwiatkowski.

Jako trzeci minął metę Alexander Kristoff, a na czwartej pozycji uplasował się Dylan Groenewegen. Wysokie, piąte miejsce zajął Alan Banaszek z zespołu CCC Sprandi Polkowice. Gaviria odniósł drugie zwycięstwo w wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy triumfował w 2015 roku.

Czas 3:43:41 zaliczono stu czołowym zawodnikom. 35. był Kwiatkowski, 47. Kamil Gradek, 68. Maciej Paterski, 72. Łukasz Owsian, a 79. Karol Domagalski. Minutę i 53 sekundy do peletonu stracił sklasyfikowany na 110. pozycji Marcin Białobłocki.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Viviani. Włoch ma ten sam czas co Caleb Ewan, który wygrał niedzielny oraz wtorkowy etap. W najlepszej dziesiątce "generalki" po czterech dniach rywalizacji plasują się głównie sprinterzy i zawodnicy, którzy byli w ucieczkach, zdobywali punkty na lotnych premiach, a później zdołali utrzymać się w peletonie. Szóste miejsce zajmuje Domagalski, a ósmy jest Gradek (obaj z drużyny One Pro Cycling). Domagalski znalazł się w ucieczce na pierwszym etapie, a Gradek odjechał od peletonu dzień później.

Z wyścigu musiał wycofać się Brent Bookwalter. 45 kilometrów przed metą Amerykanin z zespołu BMC uderzył w zaparkowany samochód. Do końca rywalizacji pozostały cztery etapy.

ZOBACZ WIDEO: Lekarz zaszokował Małgorzatę Glinkę. "Skończy pani na wózku inwalidzkim"
Czy któryś z Polaków będzie w czołowej trójce etapu wyścigu Tour of Britain w 2017 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×