Niesamowita wola walki Lauren Dolan. Skończyła wyścig mimo kontuzji nogi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / forum.cyclingnews.com / Na zdjęciu Lauren Dolan
Materiały prasowe / forum.cyclingnews.com / Na zdjęciu Lauren Dolan

18-letnia Lauren Dolan została bohaterką kolarskich mistrzostw świata. Brytyjka zakończyła indywidualną jazdę na czas mimo kontuzji nogi, której nabawiła się po upadku.

W tym artykule dowiesz się o:

W przypadku Lauren Dolan najważniejsze nie jest zajęte miejsce, ale fakt, że ukończyła wyścig mimo zdartej nogi. 18-letnia zawodniczka z Wielkiej Brytanii przewróciła się podczas jazdy indywidualnej na czas, ale nie zeszła z trasy. Mimo wielu otarć i fatalnie wyglądającej nogi, zdołała dojechać do mety. Tam kibice zgotowali jej gorącą owację.

Do upadku doszło w połowie trasy (zawodniczki miały do pokonania 16,1 km). Dolan przeleciała nad kierownicą i wpadła w betonową barierę. - Byłam zdruzgotana, nadal jestem. Jechałam jednak dalej i chciałam dotrzeć do mety - powiedziała brytyjska kolarka.

Najbardziej ucierpiało prawe udo i kolano Dolan. Do tego zniszczeniu uległ jej rower do czasówki i jazdę musiała kontynuować na rowerze do jazdy szosowej. Zajęła 27. miejsce i do zwyciężczyni - Eleny Pirrone - straciła dwie minuty i 24 sekundy.

- Mam już dosyć bólu. Moja noga została zszyta, a operacja trwała około dwóch godzin. Czekam na lot powrotny do domu. We wtorek mam 18. urodziny i nie zapomnę ich przez długi czas - przyznała Dolan w rozmowie z BBC. Dodajmy, że do upadku doszło w poniedziałek.