Egan Bernal wygrał trzeci etap, Primoz Roglic pozostał liderem Tour de Romandie

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / LUK BENIES / ANP / Na zdjęciu: Primoz Roglic
AFP / LUK BENIES / ANP / Na zdjęciu: Primoz Roglic

Egan Bernal wygrał trzeci etap 72. edycji wyścigu Tour de Romandie - górską jazdę indywidualną na czas z Ollon do Villars o długości 9,9 kilometra.

W tym artykule dowiesz się o:

Kolumbijczyk z zespołu Sky zwyciężył z czasem 25 minut oraz 10 sekund. Drugą lokatę zajął Primoz Roglic. Słoweniec z grupy LottoNL Jumbo stracił do Egana Bernala cztery sekundy. Trzeci rezultat dnia miał Richie Porte. Kolarz z ekipy BMC uzyskał 25 minut i 28 sekund. Triumfator Tour de Romandie 2017 prowadził na pierwszym punkcie pomiarowym - po przejechaniu 4400 metrów. Bernal tracił wówczas 10 sekund do Australijczyka, Roglic zaś - 22.

Na 65. miejscu został sklasyfikowany Paweł Poljański. Polakowi zmierzono 29 minut i 27 sekund. W rywalizacji wzięło udział 127 zawodników.

Bernal awansował w klasyfikacji generalnej z siódmej pozycji na drugą. Przed nim znajduje się jedynie Roglic. Były skoczek narciarski ma przewagę sześciu sekund nad Kolumbijczykiem. Trzeci jest Porte (+27 sekund do lidera). Wyścig Tour de Romandie 2018 zakończy się w niedzielę.

Czy Primoz Roglic będzie liderem klasyfikacji generalnej po sobotnim etapie?