KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dookoła Szwajcarii: Mocni gospodarze, Valvajec wciąż liderem

Szwajcar Michael Albasini (Columbia) pokonał na finiszu w Serfaus swojego rodaka, Fabiana Cancellarę (Saxo Bank) oraz Włocha Damiana Cunego (Lampre), wygrywając w środę piąty etap wyścigu Dookoła Szwajcarii.

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

28-letni Albasini wygrał z mistrzem olimpijskim sprint na wzniesieniu, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie, po etapie wyścigu Dookoła Kraju Basków.

Liderem szwajcarskiego touru pozostał Słoweniec Tadej Valvajec (Ag2r), którzy utrzymał się w 15-osobowej czołówce i ma 14 s przewagi nad kolejnym reprezentantem gospodarzy Olivierem Zauggiem (Liquigas) i Cancellarą, 42 s nad Czechem Romanem Kreuzigerem (Liquigas), zwycięzcą sprzed roku, a 45 s nad Niemcem Andreasem Klödenem (Astana).

W czwartek 178 km ze trzema premiami górskimi, ale najtrudniejszą, drugiej kategorii, już po 10 km jazdy.


73. edycja Tour de Suisse, Szwajcaria, kategoria ProTour
5. etap: Stäfa - Serfaus, 201,5 km
środa, 17 czerwca 2009
wyniki:

1. Michael Albasini (Szwajcaria, Columbia-Highroad) 5:24,04 godz. (śr. 37,307 km/h)
2. Fabian Cancellara (Szwajcaria, Saxo Bank)
3. Damiano Cunego (Włochy, Lampre-N.G.C.)
4. Olivier Zaugg (Szwajcaria, Liquigas)
5. Władimir Karpiec (Rosja, Katiusza)
6. Roman Kreuziger (Czechy, Liquigas)
7. Fränk Schleck (Luksemburg, Saxo Bank)
8. Andreas Klöden (Niemcy, Astana)
9. Tadej Valjavec (Słowenia, AG2R La Mondiale)
10. Maxime Monfort (Belgia, Columbia-Highroad)
11. Kim Kirchen (Luksemburg, Columbia-Highroad)
...
15. Tony Martin (Niemcy, Columbia-Highroad) wszyscy ten sam czas
25. Andy Schleck (Luksemburg, Saxo Bank) + 1,05 min.
42. Sylvain Chavanel (Francja, Quick Step)
46. Thomas Dekker (Holandia, Silence-Lotto) obaj ten sam czas

klasyfikacja generalna (po 5/8 etapów):

1. Tadej Valjavec (Słowenia, AG2R La Mondiale) 18:52,01 godz.
2. Olivier Zaugg (Szwajcaria, Liquigas) + 14 s
3. Fabian Cancellara (Szwajcaria, Saxo Bank) ten sam czas
4. Roman Kreuziger (Czechy, Liquigas) + 42
5. Andreas Klöden (Niemcy, Astana) + 45
6. Tony Martin (Niemcy, Columbia-Highroad) + 54
7. Maxime Monfort (Belgia, Columbia-Highroad) + 55
8. Gustav Erik Larsson (Szwecja, Saxo Bank) + 56
9. Władimir Karpiec (Rosja, Katiusza) + 1,01 min.
10. Rein Taaramae (Estonia, Cofidis) + 1,02
11. Damiano Cunego (Włochy, Lampre-N.G.C.) ten sam czas
12. Michael Albasini (Szwajcaria, Columbia-Highroad) + 1,05
13. Andy Schleck (Luksemburg, Saxo Bank) + 1,07
14. Fränk Schleck (Luksemburg, Saxo Bank) + 1,08
15. Kim Kirchen (Luksemburg, Columbia-Highroad) + 1,24
...
29. Sylvain Chavanel (Francja, Quick Step) + 2,54
34. Thomas Dekker (Holandia, Silence-Lotto) + 2,58

program:

czwartek, 18 czerwca: Oberriet - Bad Zurzach, 178 km
piątek, 19 czerwca: Bad Zurzach - Vallorbe Juraparc, 204 km
sobota, 20 czerwca: Le Sentier - Crans-Montana, 182 km
niedziela, 21 czerwca: Berno - Berno (jazda indywidualna na czas), 39 km

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×