Tour de Suisse: Antwan Tolhoek triumfatorem szóstego etapu, Egan Bernal liderem

Antwan Tolhoek wygrał szósty etap 83. edycji kolarskiego wyścigu Tour de Suisse. Z dwunastego miejsca na pierwsze w klasyfikacji generalnej awansował Egan Bernal.
Piotr Ziemka
Egan Bernal PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Egan Bernal

Po sobotniej jeździe indywidualnej na czas oraz czterech etapach dla sprinterów w 83. edycji wyścigu Dookoła Szwajcarii rozegrano pierwszy górski odcinek. Start odbył się w Einsiedeln. Zwycięzcą górskiej premii trzeciej kategorii został Amerykanin Colin Joyce. Lotne finisze wygrali Matteo Trentin i Tom-Jegte Slagter.

Czwartkowy etap kończył się 8,5-kilometrowym podjazdem najwyższej kategorii HC o średnim nachyleniu wynoszącym 9 procent.

Gdy do końca pozostawały 3 kilometry, samotnie zaatakował Antwan Tolhoek. Po 120 kilometrach jazdy, Holender jako pierwszy pojawił się na szczycie podjazdu w Flumserbergu. Siedemnaście sekund po zwycięzcy metę minął Egan Bernal. Kolumbijczyk zdobył koszulkę lidera wyścigu Tour de Suisse. Tolhoek przesunął się w klasyfikacji generalnej z 75. pozycji na 38.

Szóstą lokatę na szóstym etapie zajął Patrick Bevin. Cztery kilometry przed finiszem Nowozelandczyk z ekipy CCC jechał na czele wraz z Tolhoekiem i Lluisem Masem.