ProLiga: Taciak utrzymuje prowadzenie

Bez zmian na czele klasyfikacji generalnej ProLigi. Mateusz Taciak (Mróz Action Uniqa) wyprzedza kolegę z zespołu Mateusza Mroza i Roberta Radosza (DHL Author) na pozycji lidera cyklu najważniejszych wyścigów szosowych w Polsce.

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

25-letni Taciak za brązowy medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas zdobył 10 pkt, ale i bez nich utrzymałby minimalną przewagę nad Mrozem. Radosz awansował na trzecią pozycję po czwartym miejscu w wyścigu ze startu wspólnego krajowego czempionatu w Dolsku.

Maciej Bodnar (Liquigas) i Bartosz Huzarski (ISD), najlepsi w czwarte na trasie mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, nie będą walczyli z racji reprezentowania zagranicznych grup zawodowych w walce o zwycięstwo w ProLidze.

Złoty i srebrny medaliści niedzielnego wyścigu o biało-czerwoną koszulkę, Krzysztof Jeżowski i Tomasz Smoleń (obaj CCC Polkowice), plasują się w klasyfikacji cyklu odpowiednio na siódmym i szóstym miejscu.

Drużynowo prowadzi Mróz przed CCC Polkowice, DHL Author i Legią Felt.

Startujący w środę etapowy wyścig Solidarności i Olimpijczyków (klasa 1) jest kolejnym punktem programu ProLigi, który skupia czternaście polskich wyścigów pod nadzorem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).


ProLiga, klasyfikacja generalna:

1. Mateusz Taciak (Mróz Action Uniqa) 110 pkt
2. Mateusz Mróz (Mróz Action Uniqa) 99
3. Robert Radosz (DHL Author) 83
4. Artur Detko (DHL Author) 75
5. Mariusz Witecki (Mróz Action Uniqa) 71
6. Tomasz Smoleń (CCC Polkowice) 66
7. Krzysztof Jeżowski (CCC Polkowice) 65
8. Jacek Morajko (Mróz Action Uniqa) 61
9. Dariusz Rudnicki (DHL Author) 50
10. Błażej Janiaczyk (Mróz Action Uniqa) 50

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×