Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wirtualny sprawdzian zdany pozytywnie

Nowa sytuacja wymaga nowych rozwiązań. Na takie zdecydował się właśnie Cezary Zamana, który we współpracy z KolarzKIub zaprosił peleton Cisowianka Mazovia MTB Marathon do wirtualnej coffee ride. Kolejne sportowe wyzwania z technologią VR już wkrótce.

MT
Materiały prasowe

Oddajmy cesarzowi to, co cesarskie – a w tym wypadku chciałoby się powiedzieć „cezarskie”. To bowiem kolarski mistrz Polski Cezary Zamana w swej 16-letniej karierze organizatora sportowych wydarzeń niejednokrotnie jako pierwszy przecierał ścieżki i proponował zawodnikom pionierskie rozwiązania. Zimowe maratony MTB czy 24-godzinne ściganie się są przykładami pierwszymi z brzegu.

Nie dziwi więc fakt, że w obliczu opóźniającego się startu sezonu 2020, Cezary Zamana postanowił nie czekać i wziąć sprawy w swoje ręce. We współpracy z technologicznymi partnerami KolarzKlub oraz iFON.pl, w ubiegłą niedzielę zorganizował „Wirtualny sprawdzian”. Była to 32-kilometrowa przejażdżka po okolicach Łodzi z wykorzystaniem trenażerów oraz technologii VR. Na wyzwanie triumfatora Tour de Pologne odpowiedziało ponad 50 śmiałków, którzy w to niedzielne przedpołudnie rywalizowali między sobą, nie wychodząc z domu.

- Wydarzenie było perfekcyjnie zorganizowane, począwszy od sposobu prezentacji trasy, będącego wiernym odwzorowaniem rzeczywistości, przez wciągający komentarz w czasie rzeczywistym, a kończąc na przyjacielskiej atmosferze, jaka spontanicznie zawiązała się między zawodnikami – opowiada Cezary Zamana, który sam wystartował w przejażdżce. Startujący mogli na bieżąco sprawdzać miejsce swoich rywali, śledzić ich czas, a także kontrolować własną pozycję w peletonie. Całość była transmitowana na Facebooku.

- Udało się nie tylko przywołać sportowe emocje, ale również zachęcić uczestników do wysiłku. Trenażery wiernie oddały ukształtowanie terenu i trzeba było się nieźle napocić, aby wykręcić dobry wynik – dodaje Cezary Zamana.

Pierwszy na linię wirtualnej mety dotarł Przemysław Gierczak, który ma na swoim koncie także zwycięstwo w ubiegłorocznym 24H MTB Marathon. Zmagania Gierczaka, jak i pozostałych zawodników można obejrzeć na oficjalnym kanale Zamana Group na YouTube 

Niedzielne wydarzenie jest pierwszym z planowanych wirtualnych startów. W czwartek 23 kwietnia na fan page’u Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbędzie się wideokonferencja, na której Cezary Zamana wraz z zespołami KolarzKlub oraz iFON.pl opowie o kolejnych tego typu imprezach.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×