Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wirtualny start, realne emocje

Peleton z najlepszą atmosferą – także tą wirtualną. W niedzielę 26 kwietnia Cezary Zamana organizuje premierową edycję wirtualnego wyścigu Głowno Gold Race z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz mobilnych aplikacji.

MT
Materiały prasowe

Cechą wybitnych kolarzy jest wrodzona gotowość do jazdy w każdych warunkach. Bez względu na przeszkody w postaci skwaru, ulewy czy wiatru, sportowiec nie traci ducha i jedzie dalej. Tę samą postawę widać u dyrektora sportowego Road Tour, Cezarego Zamany, który wbrew epidemii COVID-19 oraz przełożeniu wiosennych wyścigów, zachęca zawodniczki oraz zawodników do ścigania się. Kolarski mistrz Polski wraz z partnerami – Kolarz Klub oraz iFON.pl – w najbliższą niedzielę 26 kwietnia organizuje pierwszy wyścig Road Tour w przestrzeni wirtualnej. To pierwsze takie przedsięwzięcie dla polskich amatorów-kolarzy, mogące powtórzyć sukces niedawnego wirtualnego wyścigu Dookoła Flandrii, który zelektryzował miłośników rowerów na całym świecie.

- Do startu wystarczy trenażer typu smart oraz aplikacja Rouvy. Na zawodniczki oraz zawodników czeka ciekawa, urozmaicona trasa Głowno Gold Race. Pedałując na trenażerze, będzie widziało się tamtejsze krajobrazy, a w nogach czuć będzie się wszystkie pokonywane wzniesienia, zjazdy czy zakręty – opowiada Cezary Zamana.
- Dzięki nowym technologiom, wrażenia z jazdy po wirtualnym terenie będą jak najbardziej realne – dodaje. Rywalizację w czasie rzeczywistym będą mogli śledzić kibice, korzystając z transmisji na fan page’u Road Tour oraz KolarzKlub.
Za aspekt techniczny odpowiadają specjaliści z iFON.pl. Gwarantują oni profesjonalną obsługę transmisji wydarzenia w Internecie oraz zapewniają pomoc techniczną przy korzystaniu z platformy Rouvy. Dla płynnej realizacji wydarzenia bezcenne będzie też doświadczenie ekipy KolarzKlub. Cezary Zamana organizuje czwartek 23 kwietnia webinarium, podczas którego wraz z pozostałymi organizatorami odpowie na wszystkie pytania zainteresowanych startem, a także przybliży specyfikę jazdy na trenażerach. Odbędzie się ono na fan page’u Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Początek o 18.18 (link do webinarium: https://zoom.us/j/94058367167)

- Zachęcam do udziału w tym wirtualnym wyścigu nie tylko dlatego, że jest to absolutna nowość i okazja do przełamania monotonii treningu. Część dochodu z zapisów zostanie przekazana na akcję Posiłek od Serca, czyli codzienne posiłki dla personelu medycznego Szpitala Bielańskiego. Już od kilkunastu dni zespół warszawskiego lokalu Biały Ogródek codziennie zawozi tam pyszne obiady, w ten sposób wspierając służbę zdrowia walczącą z epidemią. Dzięki udziałowi w naszych zawodach, będzie można osobiście włączyć się w tę szlachetną akcję – zachęca Cezary Zamana.

Licytowana będzie też kamizelka kolarska Sky Team z podpisami m.in. triumfatorów Tour de France Chris Froom czy Egana Bernala oraz takich szosowych gigantów jak Geraint Thomas i Michał Kwiatkowski. Na licytacji zdobyć będzie można też numer C-19, który gwarantuje swojemu właścicielowi darmowe starty we wszystkich wyścigach cyklu Road Tour (na prawdziwej i wirtualnej szosie).

Więcej szczegółów o wirtualnym wyścigu Głowno Gold Race: https://www.facebook.c...804054007/

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×