LAS PEŁEN SKARBÓW

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Łódź Cisowianka Mazovia MTB Marathon
Materiały prasowe / / Łódź Cisowianka Mazovia MTB Marathon
zdjęcie autora artykułu

Co kilometr, to nowe wyzwanie. Co podjazd, to inny profil. Co zakręt, to kolejna niespodzianka. Jak przystało na prastare miejsce, Las Łagiewnicki krył w sobie niewyczerpaną liczbę skarbów i zagadek, z którymi mierzyły się setki zawodników.

W tym artykule dowiesz się o:

Centrum Polski jako wymarzone miejsce na zorganizowanie klasycznego maratonu kolarstwa górskiego? W pierwszej chwili pomysł wygląda na niedorzeczny. Gdy jednak za realizację bierze się Cezary Zamana, wówczas warto powściągnąć wątpliwości. Ci, którzy zaufali instynktowi kolarskiego mistrza Polski i pofatygowali się na zawody Łódź Cisowianka Mazovia MTB Marathon, nie zawiódł się.

Single tracki malowniczo wijące się wśród kilkudziesięciometrowych drzew. Oczka wodne z zieloną rzęsą. Wciąż zmieniające się ukształtowanie terenu, nie pozwalające na chwilę rozprężenia. No i wreszcie podjazdy. To kwintesencja rywalizacji MTB, więc w Łodzi nie zabrakło ciekawych górek, hopek oraz dłuższych, interwałowych fragmentów. Zwłaszcza na dystansie Pro aż roiło się od takich wyzwań. Suma przewyższeń na najtrudniejszym wariancie łódzkiej trasy wyniosła aż 1000 metrów. W sobotę zawodnikom sprzyjała także pogoda, zapewniając bliskie ideałowi warunki do ścigania się. Peleton parł przed siebie z taką prędkością, jakby zawodnicy chcieli zdążyć jak najszybciej ukończyć etap i zdążyć jeszcze na transmisję etapu Tour de France.

Na metę najszybciej dotarł Jan Czapliński (KOMOBIKE SCOTT), który dystans Pro pokonał w 2:33:48. Szprychę, a raczej sekundę za nim był Bartek Borowicz (COZMOBIKE TEAM, 2:33:49). Podium dystansu Pro uzupełnił Aleksander Piech (AWF Katowice, 2:41:57). Wśród Pań z dystansu Pro najlepsza okazała się Anna Urban (Volskwagen Samochody Dostawcze MTB Team) z czasem 3:00:30. Wyprzedziła ona na trasie Magdalenę Kosko (MCP Bike Team, 3:02:18). Na dystansie ½ Pro bezkonkurencyjny okazał się Michał Wyżlic (Komobike Scott), który dojechał na metę w czasie 1:44:58. Swoje zwycięstwo wyszarpał drugiemu Michałowi Bujanowi (GO Sport Scrappet Team, 1:45:00). Trzeci finiszował Rafał Brzęczek (Brazzers, 1:45:33). Wśród Pań na dystansie ½ Pro triumfowała Urszula Luboińska (Trezado Bike on Wax), która zmagania ukończyła z czasem 1:58:03. Druga na mecie była Anna Sajnóg (Rafbike cycling team, 1:58:42), a trzecia Alicja Napióra (Hurtap, 2:07:54).

Wszystkie zawodniczki i zawodników wpadających na metę witał Cezary Zamana oraz wiceprezydent Łodzi, pani Joanna Skrzydlewska. „Dawno nie byliśmy w tym miejscu z naszym cyklem. W tym roku udało się i to za sprawą fantastycznego przyjęcia przez gospodarzy, czyli Urząd Miasta Łodzi. W tych niełatwych czasach wyciągnęli ku nam przyjacielską dłoń i wspólnymi siłami zrealizowaliśmy te emocjonujące zawody” – podkreślał rolę zaangażowania samorządu Cezary Zamana. „Podziękowania należą się też lokalnym kolarzom MTB, którzy towarzyszyli mi podczas planowania trasy w Lesie Łagiewnickim” – dodawał dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Współautorami łódzkiej trasy byli zawodnicy iFON KolarzKlub, którzy wiedzą nie tylko, jak układać atrakcyjne trasy, ale znakomicie radzą sobie z ich pokonywaniem. Dowodem na to wysoka pozycja w drużynowej klasyfikacji generalnej Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Na triumfatorów na poszczególnych dystansach czekały nagrody od sponsorów i partnerów cyklu: CentrumRowerowe.pl, GO Sport, Aesco Group, Alltop oraz Calypso Fitness Polska. Kolejne zawody z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbędą się 13 września w Puławach. Zapisy już trwają (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/129)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)