Polski tydzień: Legia ścigała się w Szwajcarii

Sześciu zawodników Legii Felt ukończyło w niedzielę w Szwajcarii etapowy wyścig o Wielką Nagrodę Wilhelma Tella. Tomasz Repiński zajął w piątek czwartą pozycję na mecie w Udligenswil i jest to najlepszy indywidualny wynik warszawskiej formacji w tej imprezie.

Krzysztof Straszak

We wtorek zakończył się wyścig Dookoła Beneluksu (kategoria ProTour), który ukończyli Michał Gołaś i Marcin Sapa, a wcześniej wycofał się Maciej Bodnar, przygotowujący się do występu w Vuelta a España (debiut w Wielkim Tourze i od razu znakomite dziesiąte miejsce na otwierającej czasówce w sobotę).

W poniedziałek życiowy wynik w wyścigu cyklu ProTour zanotował 33-letni Sapa, który był 25. na odcinku jazdy indywidualnej, a wygrał ją - tak jak klasyfikację generalną - wygrał Edvald Boasson Hagen, triumfator dwóch etapów tegorocznego Tour de Pologne.

Tygodniowe podsumowanie występów Polaków w wydarzeniach kalendarza UCI:

Wyścig Dookoła Beneluksu (ProTour), 18-25 sierpnia
47. Michał Gołaś (Vacansoleil), 9:18 min. straty (6. etap - 68. w peletonie; ostatni etap - 86., 1:47 min.)
51. Marcin Sapa (Lampre), 23:23 (6. etap - 116. w peletonie; ostatni etap - 25., 39 s)