Mistrz olimpijski Joergen Graabak pierwszy raz wygrał konkurs Pucharu Świata

Joergen Graabak wygrał w Val di Fiemme ostatni przed mistrzostwami świata konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Drugie miejsce zajął Bernhard Gruber, a trzecie - Fabian Riessle.

Piotr Ziemka

Joergen Graabak po raz pierwszy wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Norweg zdobył złoty medal podczas indywidualnych zmagań na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Stawał już na najwyższym stopniu podium w zawodach PŚ, ale w konkursach drużynowych. Tym razem pierwszy dobiegł do mety w rywalizacji indywidualnej.

Po skokach narciarskich Graabak zajmował jedenastą pozycję. Pierwszy był Christoph Bieler. Austriak ostatecznie uplasował się na 25. miejscu.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Eric Frenzel. Niemiec, który został zdyskwalifikowany po serii skoków, prowadzi z dorobkiem 861 punktów. Na drugie miejsce awansował Bernhard Gruber (620). Austriak we Włoszech wywalczył 180 "oczek" za piątkowe zwycięstwo i niedzielne drugie miejsce. Trzeci jest Jan Schmid (578).