10. miejsce Polaków w drużynowym konkursie PŚ w Lillehammer, wygrana Norwegów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Vianney Thibaut/Agence Zoom / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber
Getty Images / Vianney Thibaut/Agence Zoom / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber

Norwegowie wygrali w Lillehammer drużynowy konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Na dziesiątej pozycji uplasowali się Polacy.

Joergen Graabak, Jarl Magnus Riiber, Jan Schmid i Espen Andersen prowadzili już po serii skoków narciarskich. Graabak oraz Riiber mieli pierwsze rezultaty w swoich grupach, a Schmid i Andersen - drugie. Najdalej skoczył Riiber, który uzyskał na Lysgårdsbakken (HS 98) 102,5 metra. Drugie miejsce po pierwszej części zmagań zajmowali Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Eric Frenzel i Johannes Rydzek. Niemcy tracili do reprezentantów gospodarzy 46 sekund.

Na liście startowej znaleźli się Polacy. Biało-Czerwoni poprzednio w drużynowym konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej uczestniczyli 20 grudnia 2014 roku w Ramsau. Paweł Twardosz (77 metrów z 11. belki, 91,4 punktu), Adam Cieślar (82,5 z 10./96,9), Paweł Słowiok (89 z 10./107,8) oraz Szczepan Kupczak (93 z 11./121,6) po skokach plasowali się na ósmej pozycji. Twardosz zajął dziesiątą lokatę w gronie pierwszej dwunastki startujących. Cieślar miał w swojej grupie dziewiąty rezultat, Słowiok piąty, a Kupczak siódmy.

Norwegowie prowadzili po 2/4 biegu 4x5 kilometrów. Geiger zdołał dogonić Riibera. Obaj ci zawodnicy razem dobiegli go strefy zmian. Na ostatnich pięciu kilometrach rywalizowali Fabian Riessle i Joergen Graabak. Jako pierwszy metę minął reprezentant gospodarzy.

Na trzecim stopniu podium stanęli Francuzi: Francois Braud, Maxime Laheurte, Antoine Gerard i Jason Lamy-Chappuis. Polacy zajęli ostatecznie dziesiątą lokatę.