Dwóch Polaków zdyskwalifikowano w skokach w Predazzo. Johannes Rydzek wygrał

Johannes Rydzek wygrał konkurs Pucharu Świata 2018/2019 w kombinacji norweskiej w Val di Fiemme. Najlepszy z Polaków zajął 32. lokatę.

Piotr Ziemka
Johannes Rydzek Getty Images / Handout/NordicFocus / Na zdjęciu: Johannes Rydzek
W czwartkowych kwalifikacjach ósmy wynik miał Szczepan Kupczak, 29. Adam Cieślar, 38. Paweł Słowiok, a pięćdziesiąty (ostatni dający awans) Paweł Twardosz. Skakało 61 zawodników. W piątkowej serii konkursowej zdyskwalifikowano czterech kombinatorów. Nieprawidłowe kombinezony miało dwóch Polaków: Twardosz i Słowiok. Kupczak został sklasyfikowany na piętnastym miejscu, a Cieślar - 29.

Najlepiej na skoczni w Predazzo spisał się Mario Seidl. Austriak uzyskał na Trampolino Dal Ben (HS135) 131,5 metra. Zdobył 143,4 punktu. Z drugim numerem na trasę 10-kilometrowego biegu ruszył Jarl Magnus Riiber (128 m/133,6 pkt). Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po pierwszej części kombinacji tracił do Seidla 39 sekund.

Na półmetku biegu Seidl miał 18 sekund przewagi nad Riiberem. Natomiast 27 sekund za Austriakiem znajdowali się: Johannes Rydzek, Joergen Graabak oraz Akito Watabe. Kupczak zajmował wówczas 26. lokatę, a Cieślar - 30.

W szesnastej minucie biegu Riibera doścignęli: Rydzek, Graabak i Watabe. Seidl prowadził jeszcze po 8800 metrach. W przedostatniej minucie, Austriaka wyprzedzili Rydzek oraz Graabak. Jako pierwszy minął metę Niemiec. Na drugim stopniu podium stanął Graabak. Seidl zakończył rywalizację na trzecim miejscu, a czwarty był Riiber. Cieślar spadł na 32. pozycję, a Kupczak - 38.

12 stycznia 2018 roku Rydzek i Graabak również zajęli dwie czołowe lokaty. Wówczas zwyciężył Norweg.

Kolejny konkurs indywidualny odbędzie się w niedzielę. W sobotę będą rywalizowały duety w sprincie drużynowym.