Najwyższe miejsce w karierze Szczepana Kupczaka! Jarl Magnus Riiber wygrał

Szczepan Kupczak zajął dwunaste miejsce w konkursie Pucharu Świata w Trondheim. Na najwyższym stopniu podium stanął Jarl Magnus Riiber.

Piotr Ziemka
Szczepan Kupczak Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
Mistrz Polski jako pierwszy ruszył na trasę liczącego 10 kilometrów biegu. Z drugim numerem do rywalizacji przystąpił Franz-Josef Rehrl. Szczepan Kupczak prowadził po 1/5 biegu. Wówczas Rehrl znajdował się 16 sekund za liderem. Natomiast 40 sekund tracili wtedy Vinzenz Geiger, Yoshito Watabe oraz Akito Watabe.

Rehrl doścignął zwycięzcę serii skoków w ósmej minucie zmagań. Na półmetku Kupczak zajmował siódmą lokatę. Urodzony w 1992 roku kombinator bardzo długo utrzymywał się w czołówce - po pokonaniu 7,2 kilometra nadal przed nim znajdowało się tylko sześciu zawodników. Prowadził wówczas A. Watabe, a Kupczak biegł dwie sekundy za nim.

800 metrów przed końcem reprezentant Polski zajmował ósmą lokatę. Ostatecznie minął metę dwunasty. Dotychczas jego największym osiągnięciem w karierze było trzynaste miejsce z 24 listopada 2017 roku - po biegu na 5 kilometrów w Kuusamo.

Wygrał Jarl Magnus Riiber. Reprezentant gospodarzy był jedenasty po skokach. Na trasie uzyskał drugi czas. Norweg triumfował też dzień wcześniej. Na drugim stopniu podium stanął Vinzenz Geiger. Trzeci był Joergen Graabak.

Kupczak awansował z 42. pozycji na 36. w klasyfikacji generalnej.