Szalona akcja w meczu Legii. Ten rzut można oglądać bez końca [WIDEO]

Ostatnie sekundy kwarty, przechwyt pod własnym koszem, a po chwili szalony rzut. Takie akcje kibice uwielbiają, a tym razem skończyła się ona trzema punktami dla Legii Warszawa.

Robert Czykiel
Janis Berzins (z piłką) Twitter / Na zdjęciu: Janis Berzins (z piłką)
Legia Warszawa ma za sobą pierwszy mecz w Lidze Mistrzów. Nie w piłkarskiej, ale koszykarskiej, a rywalem był izraelski Hapoel UNET Holon. Kibice zobaczyli niesamowite spotkanie, w którym emocje były do ostatnich sekund.

Wicemistrz Polski przegrał 81:84, ale dopiero po dogrywce. Nie brakowało efektownych akcji, a w pamięci kibiców na długo zostanie ta, która miała miejsce w ostatnich sekundach pierwszej kwarty.

To wtedy show zrobił Janis Berzins. Zawodnik Legii przechwycił piłkę pod własnym koszem. Ruszył i zdecydował się na rzut z połowy boiska. To była świetna decyzja, bo piłka odbiła się od tablicy i wpadła do kosza, dzięki czemu warszawski klub dopisał do swojego konta trzy punkty.

Co ciekawe, Łotysz trochę się pospieszył. Takie rzuty przeważnie są wykonywane niemal równo z końcową syreną, a w tym przypadku do końca były jeszcze cztery sekundy. Najważniejsze jednak, że piłka wpadła do kosza.