Ona znowu to zrobiła! Ma kolejne triple-double w EBLK

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Wiktoria Stępień (z lewej) i Jessica January
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Wiktoria Stępień (z lewej) i Jessica January

W Energa Basket Lidze Kobiet odrobiono zaległości. Bohaterką meczu warszawskiej Polonii z MB Zagłębiem Sosnowiec bezapelacyjnie była Jessica January. Jej liczby przejdą do historii.

Kilkukrotnie brakowało jej to zbiórki, to asysty, ale nie tym razem. Jessica January po raz drugi w swojej historii występów w Energa Basket Lidze Kobiet skompletowała triple-double.

17 punktów, 14 zbiórek i 11 asyst - to linijka amerykańskiej liderki Zagłębia w meczu przeciwko Polonii. Do tego pełne 40 minut na parkiecie i 10 wymuszonych przewinień.

January miała co prawda problemy ze skutecznością (4/12 z gry), ale swoje z pewnością zrobiła, a co najważniejsze, jej zespół wygrał.

Dodajmy, że Amerykanka pierwszy raz z triple-double cieszyć mogła się w sezonie 2020/2021, kiedy w meczu Zagłębia z PSI Enea Gorzów Wlkp. miała 17 punktów, 10 zbiórek i 10 asyst. Wtedy to wygranej to jednak nie wystarczyło.

W stolicy sosnowiczanki co prawda zagrały bez wsparcia ławki (4:20 w punktach zmienniczek) i miały mniej punktów po stratach rywalek (4:13), ale zdominowały walkę na tablicach 56:41.

Poza tym gospodynie trafiały ze skutecznością na poziomie 29 procent z gry. Przy takim wskaźniku ciężko liczyć na sukces...

Zagłębie wygrało 4 z 5 meczów w tym sezonie i zadomowiło się w górnej części ligowej tabeli. Polonia z kolei przegrała pierwszy mecz we własnej hali, a z bilansem dwóch zwycięstw i trzech porażek jest 8. w tabeli.

SKK Polonia Warszawa - MB Zagłębie Sosnowiec 56:66 (13:24, 20:7, 11:16, 12:19) (Jessica Jackson 20 (11 zb), Angeliki Vintsilaiou 14 - Miroslava Mistinova, Jessica January 17 (14 zb, 11 as), Batabe Zempare 12)