Niespodzianka w Krośnie. Inni faworyci zgodnie z planem

To największa niespodzianka 12. kolejki Suzuki I ligi. Koszykarze Miasta Szkła Krosno zaskakująco wysoko wygrali z Dzikami Warszawa (87:65). W pozostałych niedzielnych meczach zwyciężali faworyci.

Patryk Neumann
Krzysztof Szablowski WP SportoweFakty / Karolina Bąkiewicz / Na zdjęciu: Krzysztof Szablowski
Dziki wróciły do gry po 10 dniach przerwy. Czołowy zespół Suzuki I ligi doznał trzeciej porażki w sezonie. Miasto Szkła od początku przeważało (9:2, a nawet 28:12). Później mecz się wyrównał. Goście zbliżyli się na 45:49, ale czwarta kwarta zdecydowanie należała do gospodarzy (24:12).

Miasto Szkła trafiło 12/25 prób z dystansu. Zdobyło też o 14 punktów więcej od rywali z rzutów wolnych. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Paweł Śpica. Co ciekawe wszystkie swoje punkty (16) zdobył w pierwszej połowie. Dla Dzików 17 punktów, sześć asyst i pięć zbiórek uzyskał Michał Aleksandrowicz, a Mateusz Bartosz dołożył 16 "oczek" i osiem zbiórek.

Sensation Kotwica Kołobrzeg pewnie poradziła sobie w wyjazdowym meczu z rezerwami Śląska Wrocław (85:69). W drugiej kwarcie goście wypracowali 17 "oczek" przewagi (41:24). WKS Śląsk II powoli niwelował różnicę i w końcówce przegrywał tylko 69:75.

Od tego momentu jednak stracił 10 punktów z rzędu. Dla gospodarzy 23 punkty zdobył Oskar Hlebowicki (5/8 za trzy). Po drugiej stronie 18 "oczek" i sześć zbiórek miał Mikołaj Kurpisz, a James Washington do 15 punktów (4/9 za trzy) dołożył osiem asyst i cztery przechwyty.

Po ofensywnym meczu SKS Starogard Gdański wygrał z BS Polonią Bytom 97:87. Gospodarze szybko odskoczyli (18:9), ale na początku drugiej kwarty przegrywali 26:27. Później zdecydowanie niżej notowani goście musieli odrabiać nawet 17 punktów straty (42:59). Zbliżyli się na 77:83, ale faworyt kontrolował sytuację.

Gospodarze popełnili 22 straty przy 13 przeciwnika, ale byli skuteczni. Trafili 22/32 prób za dwa i 14/23 za trzy punkty. BS Polonia wykorzystała 12/30 rzutów z dystansu. SKS do sukcesu poprowadził Filip Małgorzaciak, który trafił 10/14 prób z gry (pięć "trójek"). Do 25 punktów dołożył sześć zbiórek, a bezbłędny Daniel Ziółkowski (3/3 za 2, 4/4 za trzy i 4/4 z rzutów wolnych) zdobył 22 punkty. Dla gości 16 "oczek" rzucił Damian Szczepanik.

Wyniki niedzielnych spotkań 12. kolejki Suzuki I ligi:

SKS Starogard Gdański - BS Polonia Bytom 97:87 (26:25, 28:17, 23:24, 20:21)

SKS: Małgorzaciak 25, Ziółkowski 22, Czerlonko 14, Janiak 14, Lis 8, Motylewski 8, Burczyk 3, Ćwikliński 3, Cebula 0, Życzkowski 0.

Polonia: Szczepanik 16, Bogdanowicz 15, Chrabota 14, Dąbek 14, Deja 10, Chorab 8, Jagoda 5, Wieczorek 5, Krakowiak 0.

Miasto Szkła Krosno - Dziki Warszawa 87:65 (25:12, 20:25, 18:16, 24:12)

Miasto Szkła: Śpica 16, Dubults 13, Jankowski 13, Zagórski 13, Łałak 8, Heliński 7, Harris 6, Traczyk 6, Oczkowicz 3, Dawdo 2, Gomułka 0.

Dziki: Aleksandrowicz 17, Bartosz 16, Czujkowski 10, Motel 8, Kuźkow 5, Grochowski 3, Groth 2, Michalski 2, Janik 1, Komenda 1.

WKS Śląsk II Wrocław - Sensation Kotwica Kołobrzeg 69:85 (19:28, 15:18, 16:16, 19:23)

Śląsk: Hlebowicki 23, Adamczak 16, Leńczuk 9, Bender 8, Bożenko 4, Czempiel 3, Góreńczyk 3, Korman 3, Mindowicz 0, Siembiga 0, Strzępek 0.

Sensation Kotwica: Kurpisz 18, Washington 15, Pieloch 13, Śmigielski 12, Długosz 10, Kowalenko 7, Dzierżak 5, Klawa 4, Pułkotycki 1.