King Szczecin znów bardzo solidny, już 2-0 w ENBL

King Szczecin w dniach od 28 do 30 listopada 2022 roku jest gospodarzem turnieju ligi ENBL. I odniósł właśnie drugie zwycięstwo!

Patryk Pankowiak
Zac Cuthbertson (z piłką) PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Zac Cuthbertson (z piłką)
Szczecinianie najpierw pokonali w Netto Arenie Trefl Sopot, a teraz okazali się lepsi także od czeskiego Basket Brno. Oznacza to, że po dwóch meczach rozgrywek ENBL, King legitymuje się bilansem 2-0 i jest na szczycie tabeli.

Początek spotkania nie należał do zawodników trenera Arkadiusza Miłoszewskiego, bo Czesi prowadzili po pierwszej kwarcie 25:17. Gospodarze szybko odnaleźli jednak właściwy rytm.

Druga, jak się później okazało, kluczowa odsłona zakończyła się wynikiem 33:16 na korzyść Kinga i ustaliła dalszy przebieg spotkania. Szczecinianie przeważali.

Goście doprowadzili jeszcze do stanu 73:80 na cztery minuty przed końcem, ale wtedy uaktywnił się Phil Fayne, zdobywając cztery punkty z rzędu. Andrzej Mazurczak chwilę później dodał celny rzut za trzy. Było po wszystkim. King triumfował ostatecznie 87:78.

Wspomniany Fayne rzucił 19 punktów, trafił aż 9 na 12 oddanych rzutów z pola. Miał też osiem zbiórek. Bardzo dobrze wypadł ponadto Filip Matczak. Kapitan Kinga w 27 minut zapisał przy swoim nazwisku 15 "oczek", cztery zbiórki oraz cztery asysty.

Szczecinianie wykorzystali 9 na 23 oddane rzuty za trzy, popełnili również zaledwie dziewięć strat.

Dla drużyny z Czech 15 punktów i siedem zbiórek wywalczył Simon Pursl. Goście mieli zdecydowanie więcej, bo 16 strat. Dla Basket Brno był to pierwszy występ w tegorocznej edycji ligi ENBL.

30 listopada o godz. 14:00 odbędzie się w Szczecinie jeszcze mecz Tartu Ulikool Marks and Moorits - Basket Brno.