Kawhi Leonard wrócił do gry i od razu trafił na wygraną!

Gwiazdor Los Angeles Clippers, Kawhi Leonard nie mógł wymarzyć sobie lepszego powrotu do gry. Jego drużyna wygrała, a on trafił rzut, który to zagwarantował.

Patryk Pankowiak
Kawhi Leonard Getty Images / Jacob Kupferman / Kawhi Leonard
Dla lidera Clippers był to pierwszy mecz od 22 listopada. Kawhi Leonard miał problemy z kostką. Wrócił do gry w świetnym stylu.

Gwiazdor drużyny z Kalifornii w 28 minut, które spędził na parkiecie, rzucił 16 punktów i miał sześć zbiórek.

Leonard trafił ponadto z półdystansu na 1,4 sekundy przed końcem spotkania, zapewniając Clippers zwycięstwo 119:117 nad Charlotte Hornets.

- Nie sądzę, żeby ktokolwiek kochał grać w tę grę bardziej, niż ja - mówił w rozmowie z mediami Leonard. - Kiedy już mogę grać, sprawia mi to olbrzymią przyjemność. I cieszę się, że trafiłem ten rzut - dodawał.

Do składu Clippers wrócił także Paul George, notując 19 punktów i siedem asyst. Drużyna z Kalifornii pokonując Hornets przerwała serię dwóch porażek i aktualnie legitymuje się bilansem 14-11.