Dwie dogrywki w Słupsku. Co za mecz w PLK!

Aż 50 minut trwało spotkanie w słupskiej Gryfii! Do rozstrzygnięcia starcia Grupa Sierleccy Czarni - Rawlplug Sokół Łańcut potrzebne były bowiem aż dwie dogrywki. Było gorąco.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Musiał (z lewej) i Mateusz Szczypiński PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Jakub Musiał (z lewej) i Mateusz Szczypiński
Co to było za spotkanie! Fani w Gryfii nie mogą narzekać na brak emocji. Przed tygodniem wracali do domów w fatalnych nastrojach, gdy Billy Ivey nie trafił w ostatniej akcji.

Teraz było inaczej, bo na 3,6 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry "trójkę" z trudnej pozycji odpalił Michał Chyliński - dzięki niej Czarni skompletowali run 7:0 doprowadzając do dogrywki.

Sokół miał swoją szansę, ale przedzierający się pod kosz James Eads nie trafił, ani też nie doczekał się gwizdka ze strony arbitrów.

Sytuacja gości był trudna, bowiem w grze w kluczowych momentach nie było już Corey'a Sandersa (9 punktów i 12 asyst) i Delano Spencera (15 punktów). Zwłaszcza brak tego pierwszego był odczuwalny, a spadł w dość kontrowersyjnych okolicznościach... Z piątym przewinieniem nie mógł się pogodzić, bo to rywal (Ivey) był stroną - nazwijmy to - prowokującą.

Czarni jednak pomimo to nadal nie byli w stanie złamać beniaminka. Gdy wydawało się, że zakończą mecz w pierwszej dogrywce, dwie sekundy przed końcem trafił - swój jedyny rzut w meczu - Marcin Nowakowski i okazało się, że 45 minut rywalizacji to za mało.

Co się jednak odwlecze... Kluczową postacią słupszczan okazał się Jakub Musiał, jednak gospodarze cały czas zostawiali "furtkę" Sokołowi pudłując z linii rzutów wolnych. Podopieczni Marka Łukomskiego do końca byli w grze, ale gdy rzut zza połowy Mateusza Szczypińskiego nie doszedł celu, to Czarni mogli cieszyć się z sukcesu.

Przy braku Spencera i Sandersa dużo na siebie brał Raynere Thornton, 14 "oczek", dziewięć zbiórek i aż siedem bloków miał z kolei Adam Kemp. W kluczowych momentach było jednak widać brak obwodowych liderów.

Bohater Czarnych, czyli Musiał, skompletował z kolei linijkę na poziomie 20 punktów, sześciu zbiórek i pięciu asyst. Tradycyjnie popisał się kilkoma ważnymi zagraniami w defensywie. Do pełni zadowolenia zabrakło jedynie pewniejszej ręki na linii - 4/8 w tym elemencie.

Słupszczanie wygrali 10. mecz w sezonie, z kolei Sokół po przegranej w dramatycznych okolicznościach w Szczecinie z Kingiem (rzut Andrzeja Mazurczaka równo z końcową syreną), przeżył małe deja vu.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 91:88 (23:15, 11:24, 15:11, 20:19, d. 11:11, 11:8)

Czarni: Jakub Musiał 20, Billy Ivey 19, De'Quon Lake 16, Michał Chyliński 13, Mikołaj Witliński 10, Jakub Schenk 5, David DiLeo 5, Shevon Coleman 3, Paweł Leończyk 0.

Sokół: Raynere Thornton 18, Delano Spencer 15, Adam Kemp 14, Mateusz Szczypiński 14, James Eads 10, Corey Sanders 9 (12 as), Michał Kołodziej 5, Marcin Nowakowski 2, Przemysław Wrona 1.