To był przedsmak play-offów. Bardziej zespołowy Górnik z triumfem

Zgodnie z przewidywaniami, piątkowy hit kolejki I ligi dostarczył niesamowitych emocji. Ostatecznie dużo bardziej zespołowo grający i dominujący na obu tablicach Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe osłabiony HydroTruck Radom 77:70.

Piotr Dobrowolski
Górnik Transeu Wałbrzych WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: Górnik Trans.eu Wałbrzych
Do piątkowego hitu 23. kolejki Suzuki I ligi HydroTruck przystąpił bez jednego ze swoich liderów, Damiana Jeszke. Do protokołu meczowego wpisany został Kaheem Ransom, ale poczynania kolegów oglądał jedynie z perspektywy ławki rezerwowych.

Pomimo tych osłabień, gospodarze prowadzili wyrównaną walkę z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych w pierwszej kwarcie. Ciężar gry na swoje barki wziął Filip Zegzuła, często trafiający z dystansu. Radomianie nie ustrzegli się błędów i strat, które skrzętnie wykorzystywali przeciwnicy. Wynik długo oscylował wokół remisu.

W drugiej części zaczęła zarysowywać się przewaga Górnika na obu tablicach. Przyjezdni, wspierani przez sporą grupę swoich kibiców, dominowali pod obydwoma koszami. Prym w ich szeregach w polu trzech sekund wiódł Piotr Niedźwiedzki. Często punktował natomiast Arinze Chidom.

Na początku trzeciej odsłony drużyna z Wałbrzycha "odskoczyła" dzięki trzem "trójkom" Bartosza Majewskiego. Wskutek tego prowadzenie podopiecznych Marcina Radomskiego wzrosło nawet do piętnastu "oczek". Przez kilka minut goście kontrolowali przebieg spotkania.

Miejscowi rzucili wszystkie siły do odrabiania strat. Dopięli swego po celnej próbie Zegzuły zza linii 6,75 m. Rezultat wynosił wówczas 68:68. Kolejny raz dał jednak znać o sobie Majewski. Po jego "trójce" z rogu boiska, jak się później okazało - kluczowej - na nieco ponad półtorej minuty przed końcową syreną, było 68:75. HydroTruck miał jeszcze kilka posiadań, lecz kompletnie pogubił się w końcówce.

Dla gospodarzy 29 punktów zdobył Zegzuła. W szeregach Górnika wyróżnili się: Majewski z 17 "oczkami" na koncie oraz Chidom, autor 16 punktów. Przyjezdni mieli 47 zbiórek przy zaledwie 28 rywali.

HydroTruck Radom - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 70:77 (21:22, 17:20, 15:19, 17:16)

HydroTruck: Zegzuła 29, Formella 15, Zalewski 13, Patoka 4, Pietras 4, Sowa 3, Sadło 2, Wall 0, Olender 0.

Górnik: Majewski 17, Chidom 16, Niedźwiedzki 13, Walski 11, Kordalski 10, Sitnik 5, Durski 3, Kruszczyński 2, Sobkowiak 0.