Sochan pauzował, ósma porażka z rzędu Spurs

San Antonio Spurs w piątek nie udało się przełamać. Ich ósma porażka z rzędu stała się faktem. Teksańczycy, osłabieni brakiem kilku zawodników nie dotrzymali kroku drużynie Philadelphia 76ers, przegrywając 137:125.

Patryk Pankowiak
mecz Philadelphia 76ers - San Antonio Spurs Getty Images / Na zdjęciu: mecz Philadelphia 76ers - San Antonio Spurs
Jednym z koszykarzy Spurs, który w piątek pauzował, był Jeremy Sochan. Reprezentant Polski w ostatnim meczu nabawił się problemów z plecami i jest aktualnie na liście kontuzjowanych.

Nie wiadomo, ile 19-latek będzie poza grą. Oprócz Sochana, poza składem z powodu urazów są ponadto Devin Vassell, Tre Jones i Romeo Langford, czyli czołowi zawodnicy drużyny z Teksasu.

76ers wykorzystali problemy kadrowe rywali i i odnieśli 34. zwycięstwo w sezonie, wygrywając w San Antonio 137:125.

Goście prowadzili po trzech kwartach 106:87 i w ostatnich 12 minutach nie mieli większych problemów, aby utrzymać korzystny wynik do końca meczu. Świetnie dysponowany był w piątek lider Sixers, Joel Embiid.

Kameruńczyk, posiadający także francuskie obywatelstwo, rzucił 33 punkty i zebrał 10 piłek. Trafił 10 na 18 oddanych prób z pola i 11 na 13 wolnych. To wszystko w 28 minut. Tyrese Maxey dodał do dorobku 76ers 25 "oczek".

Jeśli chodzi o Spurs, rekordowe dla siebie 26 punktów rzucił debiutujący w NBA Malaki Branham. Teksańczycy doznali jednak ósmej z rzędu, a już 39. porażki w kampanii 2022/2023.

- 76ers mają bardzo utalentowany i jakościowy zespół, poza tym świetnie dbają o piłkę. To jest bardzo ważny element ich gry. My dziś mieliśmy z tym spory problem - mówił na konferencji prasowej trener Spurs, Gregg Popovich, nawiązując do 18 strat, które popełniła jego drużyna.