Bójka w meczu NBA! Rivers i Bamba rzucili się na siebie, padły ciosy

Gorąco było podczas meczu Minnesota Timberwolves - Orlando Magic (120:127). Wszystko za sprawą spięcia, do którego doszło na linii Austin Rivers - Mo Bamba. Gracze wręcz rzucili się na siebie, padły ciosy.

Patryk Pankowiak
bójka podczas meczu NBA Getty Images / Na zdjęciu: bójka podczas meczu NBA
To była prawdziwa awantura. Zaczęli ją Austin Rivers i Mohamed Bamba, których później starali się rozdzielić inni zawodnicy, trenerzy i sędziowie. Efekt był taki, że doszło do dużego zamieszania. Ale i sytuacja była poważna.

Rivers i Bamba rzucili się na siebie, z obu stron padły nawet ciosy pięścią. Jako pierwszy wyprowadził je Rivers, który podszedł do ławki Magic i kiedy środkowy rywali wstał z miejsca, zaczęła się bójka. Piłka była wtedy po drugiej stronie parkietu, Timberwolves wyprowadzali ją spod własnego kosza.

Nie wiadomo dokładnie, o co chodziło. Wszystko działo się bardzo szybko, była to końcówka trzeciej kwarty. Kilka minut wcześniej Rivers spudłował rzut za trzy w okolicach ławki Magic i być może wtedy Bamba oraz Markelle Fultz zareagowali na to w sposób, który rozzłościł rywala.

Ostatecznie aż pięciu zawodników zostało wyrzuconych z parkietu. Sędziowie ukarali wspomnianych Riversa i Bambę, a ponadto do szatni odesłani zostali Jaden McDaniels oraz Taurean Prince z Timberwolves i Jalen Suggs, reprezentujący barwy drużyny z Florydy.

Magic ostatecznie pokonali Timberwolves 127:120, odnosząc 21. zwycięstwo w tym sezonie. Gospodarzom na nic zdało się 29 punktów i 10 zbiórek D'Angelo Russella.

Spora niespodzianka w Bostonie. Celtics nie dali rady Phoenix Suns, dla których ostatni okres jest bardzo przeciętny. Goście z Arizony triumfowali w TD Garden 106:94.

O wszystkim zadecydowała czwarta kwarta, która zakończyła się wynikiem 32:21 na korzyść Suns. Mikal Bridges rzucił w całym spotkaniu 25 "oczek", a Chorwat Dario Sarić miał double-double (14 punktów, 13 zbiórek). Suns wzięli rewanż za porażkę z 8 grudnia, kiedy Celtics rozbili ich 125:98.

Bardzo słaby dzień miał lider Bostończyków, Jayson Tatum. Skrzydłowy w 38 minut zdobył 20 punktów, trafiając zaledwie 3 na 15 oddanych rzutów z pola. Jaylen Brown, autor 27 "oczek", też nie zachwycił celnością, wykorzystał 3 na 12 prób zza łuku. To 16. porażka Celtics w tym sezonie.

Portland Trail Blazers zatrzymali w piątek Washington Wizards. Drużyna ze stanu Oregon odrobiła w tym meczu 20 punktów straty i pokonała "Czarodziei" 124:116, kładąc kres ich serii sześciu zwycięstw.

- Kiedy zostajemy przyparci do muru, jesteśmy zdecydowani lepszym zespołem - mówił w rozmowie z mediami trener Blazers, Chauncey Billups. - Byłem w takich zespołach już wcześniej i to rozumiem, ale takie funkcjonowanie jest niebezpieczne - dodawał były zawodnik i mistrz NBA z Detroit Pistons.

Anfernee Simons trafił 20 ze swoich 33 punktów rzucił w trzeciej kwarcie, którą jego drużyna wygrała 39:25. Damian Lillard dodał 29 "oczek", a Blazers legitymują się już bilansem 26-26. Dla Wizards 34 punkty wywalczył Bradley Beal, a 32 Kristaps Porzingis.

Wyniki:

Detroit Pistons - Charlotte Hornets 118:112 (29:30, 40:38, 23:26, 26:18)
(Ivey 24, Hayes 22, Bogdanović 21 - Ball 23, Rozier 23, McDaniels 14)

Indiana Pacers - Sacramento Kings 107:104 (28:27, 32:21, 27:32, 20:24)
(Hield 21, Nesmith 17, Turner 14, Mathurin 14 - Barnes 23, Huerter 16, Davis 15, Sabonis 15)

Washington Wizards - Portland Trail Blazers 116:124 (36:19, 33:32, 25:39, 22:34)
(Beal 34, Porzingis 32, Kuzma 12, Kispert 12 - Simons 33, Lillard 29, Hart 21, Watford 21)

Boston Celtics - Phoenix Suns 94:106 (20:24, 24:33, 29:17, 21:32)
(Brown 27, Tatum 20, White 19 - Bridges 25, Paul 15, Ayton 14, Sarić 14)

Houston Rockets - Toronto Raptors 111:117 (21:20, 27:35, 24:30, 39:32)
(Gordon 28, Sengun 21, Martin Jr. 20 - VanVleet 32, Trent Jr. 29, Siakam 23)

Minnesota Timberwolves - Orlando Magic 120:127 (34:27, 23:37, 18:26, 45:37)