"Setka" na zakończenie weekendu w PLK. Znowu zostali w blokach...

Jeżeli MKS Dąbrowa Górnicza gdzieś po cichu liczy na udział w fazie play-off, to musi poprawić finisze. W starciu z BM Stalą Ostrów Wielkopolski ponownie kluczowe było wejście w czwartą kwartę. "Stalówka" wygrała 100:88.

Krzysztof Kaczmarczyk
Joe Chealey WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Joe Chealey
Była seria czterech zwycięstw z rzędu, teraz jest trzecia kolejna porażka - MKS długo był w grze przeciwko faworyzowanej Stali, ale wróciły demony czwartych kwart.

Ostatnio w Gdyni - przeciwko Suzuki Arce - było fatalnie. Teraz niewiele lepiej. Wystarczy powiedzieć, że po trzech kwartach na tablicy wyników był remis, a potem...

Podopieczni Jacka Winnickiego znowu zostali w blokach, a Stal parła mocno po swoje. Otwarcie decydującej części? 19:6 dla ostrowian. To zadecydowało.

Goście dobrze bili się o zbiórkę pod atakowanym koszem, wyprowadzili kilka kontr i przede wszystkim trafiali zza łuku. W całym meczu przymierzyli z dystansu aż 15 razy.

MKS co prawda odpowiedział 13-stoma trafieniami zza linii 6,75, ale w najważniejszych momentach meczu brakowało mu zastawienia - Stal miała 12 zbiórek pod atakowanym koszem. Czasami kilka pod rząd.

Rekordowo goście "odjechali" nawet na dystans 16 punktów (96:80). Takich strat MKS nie miał prawa odrobić w końcówce. Stal wygrała po raz 14. w sezonie i wróciła na pozycję wicelidera. Do pierwszego Śląska traci już tylko jedną wygraną.

23 punkty i pięć trafionych rzutów "zza łuku" - to dorobek Gerry'ego Blakesa. Rzucający MKS-u z każdym kolejnym występem czuje się pewniej w drużynie z Dąbrowy Górniczej. To na pewno może być pozytywem dla trenera Winnickiego.

Stal? W końcu skuteczny Jakub Garbacz (4/6 zza łuku), cztery "trójki" Aleksandra Załuckiego i tylko siedem strat całego zespołu. Wpływu na grę ostrowian nie miały też problemy z faulami Josha Perkinsa, bo nad wszystkim panował Aigars Skele (m.in. osiem asyst).

I dodać należy, że ostrowianie zagrali w Dąbrowie Górniczej bez Adonisa Thomasa, a wygrali i zaliczyli "setkę".

MKS Dąbrowa Górnicza - BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:100 (24:23, 14:23, 29:21, 21:33)

MKS: Gerry Blakes 23, Joe Chealey 17, Martin Krampelj 13, Ousmane Drame 12, Jarosław Mokros 12, Trevon Bluiett 8, Kacper Radwański 3, Marcin Piechowicz 0, Wiktor Rajewicz 0, Maciej Kucharek 0.

Stal: Nemanja Djurisić 18, Jakub Garbacz 17, Aigars Skele 15, Aleksander Załucki 12, Ojars Silins 12, Josh Perkins 9, Mateusz Zębski 4, Filip Siewruk 2, Bartosz Rachwalski 0, Jacek Rutecki 0.