Sochan nie zagrał w meczu z Bulls, następna porażka Spurs

Trwa kryzys San Antonio Spurs. Drużyna z Teksasu, której zawodnikiem jest Jeremy Sochan, doznała dziewiątej porażki z rzędu, ulegając Chicago Bulls 128:104. Polak w poniedziałek nie był zdolny do gry.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Steph Chambers / Jeremy Sochan
To drugi mecz z rzędu, w którym Jeremy Sochan nie wziął udziału. Spurs są ostrożni i czekają, aż debiutujący w NBA 19-latek w pełni dojdzie do siebie.

Reprezentant Polski ma problemy z plecami. Nabawił się ich na początku lutego podczas meczu z Sacramento Kings.

Osłabieni Spurs, bez Sochana, Devina Vassella, Romeo Langforda i Tre'a Jonesa, nie dotrzymali w poniedziałek kroku Chicago Bulls. Chodzi szczególnie o czwartą kwartę, która zakończyła się wynikiem 38:19 i przesądziła o losach meczu.

- Jak zawsze, podobało mi się zaangażowanie. I jak zawsze, przegraliśmy w końcówce - tym razem głównie ze względu na straty - mówił w rozmowie z mediami trener Teksańczyków, Gregg Popovich.

Był remis 85:85, ale Bulls zanotowali wtedy serię 23-3, aby ostatecznie triumfować na własnym parkiecie 128:104. Drużyna z Chicago zrewanżowała się Spurs za porażkę z 29 października (129:124), odnosząc 26. sukces w kampanii 2022/2023.

Nikola Vucevic rzucił 22 punkty i zebrał 12 piłek, a rekordowe dla siebie w tym sezonie 21 "oczek" wywalczył rezerwowy środkowy, Andre Drummond. 29-latek wykorzystał wszystkie dziewięć oddanych rzutów z pola, miał ponadto 15 zbiórek, a to wszystko w zaledwie 21 minut.

Dla Spurs 21 punktów rzucił Keldon Johnson, który spotkał się ze swoim mentorem, byłym zawodnikiem ekipy z Teksasu, DeMarem DeRozanem. - To był taki moment, jakby starszy brat spotkał się z młodszym na parkiecie. Uwielbiam te momenty - mówił Johnson.

Spurs doznali w poniedziałek dziewiątej z rzędu, a w sumie 40. porażki w tym sezonie. Następna szansa na przełamanie już w środę, zmierzą się wtedy z Toronto Raptors.