Kapitan Sensation Kotwicy trafił rzut na zwycięstwo. Beniaminek bliżej play-offów

Duże emocje w środowym meczu Suzuki I ligi. Sensation Kotwica Kołobrzeg wygrała 71:69 z WKS Śląskiem II Wrocław i awansowała na piąte miejsce w tabeli. Bliżej play-offów jest beniaminek. KKS Polonia Warszawa pokonała WKK Wrocław 98:92.

Patryk Neumann
Piotr Śmigielski WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: Piotr Śmigielski
Mecz w Kołobrzegu nie był wielkim, ale za to interesującym widowiskiem. W drugiej kwarcie gospodarze przegrywali 17:25. Odrobili jednak straty i po serii 10 punktów z rzędu po 20 minutach prowadzili 43:33. Po zmianie stron walczące o utrzymanie w Suzuki I lidze rezerwy Śląska ambitnie goniły wyżej notowanego przeciwnika.

Goście kilka razy się zbliżali, ale do remisu w ostatniej chwili doprowadził Mikołaj Adamczak. Zanosiło się na dogrywkę jednak 1,3 sekundy przed końcem zwycięstwo miejscowym zapewnił Piotr Śmigielski. Kapitan Sensation Kotwicy był trzecim strzelcem swojej drużyny (11 punktów i pięć zbiórek). W odpowiedzi "trójki" nie trafił Aleksander Leńczuk, który dla swojej drużyny rzucił 15 punktów.

Pierwsza połowa należała do Jamesa Washingtona, który zdobył w niej 16 ze swoich 18 "oczek". Damian Pieloch rzucił 15 punktów, a dla gości 16 "oczek" i osiem zbiórek uzyskał Mikołaj Adamczak, który wykorzystał tylko 1/6 rzutów wolnych. Cały wrocławski zespół miał w tym elemencie 9/20. WKS Śląsk II przeważał w zbiórkach (45:32), ale popełnił 20 strat przy 16 przeciwnika.

Sensation Kotwica z bilansem 19-11 awansowała na piąte miejsce w tabeli i może powalczyć nawet o czwartą lokatę. WKS Śląsk kolejny zaległy pojedynek rozegra już w czwartek w pobliskim Koszalinie. To będzie ważny mecz dla ekip walczących o play-offy w tym również KKS Polonii Warszawa, która zakończyła serię czterech zwycięstw WKK Wrocław. Beniaminek z bilansem 17-14 awansował na siódme miejsce.

Mecz w stolicy był zdecydowanie bardziej ofensywny jednak goście wykonywali aż 38 rzutów wolnych i wykorzystali 30 z nich. Double-double (10 punktów i 12 zbiórek) skompletował dla gospodarzy Damian Cechniak, a Samson Barnes-Thompkins uzyskał 20 "oczek". Wrocławianie mieli trzech znakomitych strzelców. Dominik Rutkowski i Maksymilian Wilczek zdobyli po 22, a Szymon Kiwilsza 20 punktów.

W pierwszej połowie gospodarze prowadzili 38:25, a chwilę później 45:33. Wtedy stracili 13 punktów z rzędu. Dali się przegonić, ale na przerwę schodzili z prowadzeniem 47:46. Kluczowa okazała się seria 11 "oczek" na przełomie trzeciej i czwartej kwarty (80:70).

Wyniki środowych meczów Suzuki I ligi:

Sensation Kotwica Kołobrzeg - WKS Śląsk II Wrocław 71:69 (17:23, 26:10, 12:16, 16:20)

Sensation Kotwica: Washington 18, Pieloch 15, Śmigielski 11, Kurpisz 8, Pułkotycki 7, Dzierżak 4, Klawa 4, Kowalenko 2, Walkowiak 2.

Śląsk II: Adamczak 16, Leńczuk 15, Bender 13, Bożenko 10, Wiśniewski 9, Siembiga 3, Piśla 2, Korman 1, Bereszyński 0, Czempiel 0, Mindowicz 0.

KKS Polonia Warszawa - WKK Wrocław 98:92 (31:23, 16:23, 28:24, 23:22)

Polonia: Barnes-Thompkins 20, Kierlewicz 17, Dutkiewicz 14, Cechniak 10, Piliszczuk 9, Pełka 8, Linowski 6, Wieluński 6, Gospodarek 5, Anusewicz 3.

WKK: Rutkowski 22, Wilczek 22, Kiwilsza 20, Ochońko 14, Koelner 8, Zywert 3, Kowalczyk 2, Matusiak 1, Gabiński 0, Rosołowski 0.