Polscy gracze na zagranicznych parkietach

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli Michał Ignerski z 16 punktami w zwycięskim meczu przeciwko Unicaja Malaga, okazałe double-double w wykonaniu Pawła Mroza oraz wysoka forma zespołu Agnieszki Bibrzyckiej.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - 31 minut, 16 punktów, 2 zbiórki, 2 przechwyty, asysta i blok. Jego zespół pokonał u siebie Unicaję Malaga 83:76 i z bilansem 2-2 zajmuje 9. miejsce.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 10 minut, zbiórka i przechwyt. Jego drużyna po dwóch dogrywkach pokonała Armani Jeans Mediolan 104:100 i z bilansem 2-1 plasuje się na 4. miejscu.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 20 minut, 2 punkty, 6 zbiórek, 2 bloki i przechwyt. Jego ekipa wygrała na wyjeździe z Lottomatiką Rzym 78:74 i z bilansem 3-0 zajmuje 2. miejsce.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 29 minut, 9 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok. Jego ekipa wygrała na wyjeździe z Lottomatiką Rzym 78:74 i z bilansem 3-0 zajmuje 2. miejsce.

Jakub Wojciechowski (UCC Casalpusterlengo, 2 liga) - 8 minut, 2 punkty, 3 zbiórki i blok. Drużyna Polaka poległa na wyjeździe z Nuova Pallacanestro Pavia 74:100 i z bilansem 1-3 plasuje się na 15. miejscu.

IZRAEL

Maciej Lampe (Maccabi Tel Awiw) - drużyna Polaka na inaugurację rozgrywek pokonała w wyjazdowym meczu Maccabi Hajfa 76:68. Lampe nie znalazł się w składzie na ten mecz.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - środa: 15 minut, 3 asysty i 2 zbiórki. Jego drużyna wygrała u siebie z BC Kolin 79:75. Sobota: nie pojawił się w składzie swojego zespołu.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - środa: 20 minut, 7 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty. Jego drużyna wygrała u siebie z BC Kolin 79:75. Sobota: 14 minut, 4 punkty i 2 zbiórki. Zespół Polaka zwyciężył na wyjeździe USK Praga 89:55. Prostejov z bilansem 7-0 zajmuje 2. miejsce.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 34 minuty, 16 punktów, 3 asysty i 3 zbiórki. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała przed własną publicznością z Interem Bratysława 63:83. Sobota: 30 minut, 10 punktów, 4 asysty, 2 przechwyty, zbiórka i blok. "Polski" zespół wygrał na wyjeździe z Astrum Levice 81:71 i z bilansem 4-4 zajmuje 5. lokatę.

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 30 minut, 15 punktów, 6 zbiórek, 3 bloki i 2 asysty. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała przed własną publicznością z Interem Bratysława 63:83. Sobota: 40 minut: 22 punkty, 17 zbiórek, przechwyt i blok. "Polski" zespół wygrał na wyjeździe z Astrum Levice 81:71 i z bilansem 4-4 zajmuje 5. lokatę.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - 21 minut, 9 punktów, 4 asysty, 3 zbiórki i przechwyt. Zespół naszego rodaka zwyciężył u siebie Artland Dragons Quakenbreuck 94:86 i z bilansem 4-0 przewodzi w rozgrywkach.

NORWEGIA

Michał Sterenga (Asker Aliens) - 16 minut, 10 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty. Jego ekipa wygrała u siebie z Froya Ambassadors 100:65 i z bilansem 6-0 przewodzi w rozgrywkach.

LUKSEMBURG

Tomasz Wojnowski (Musel Pikes) - 11 minut, 3 punkty i 4 zbiórki. Jego drużyna przegrała na własnym parkiecie ze Spartą Bertrange 68:80 i z bilansem 2-2 zajmuje 6. lokatę.

ADRIATYCKA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - środa: 2 minuty i 3 punkty. Jego zespół pokonał u siebie Bosnę Sarajewo 89:67. Sobota: 6 minut, 5 punktów, zbiórka, asysta i blok. Drużyna Polaka pokonała przed własną publicznością Crvenę Zvezdę Belgrad 94:76 i z bilansem 3-1 plasuje się na 2. lokacie.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - 27 minut, 17 punktów, 3 zbiórki, asysta, przechwyt i blok. Jego ekipa pokonała na wyjeździe Sencur CP Kranj 92:77 i z bilansem 1-2 plasuje się na 11. miejscu.

ROSJA

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - poniedziałek: 29 minut, 19 punktów, 5 zbiórek, asysta, przechwyt i blok w wygranym meczu ze Spartakiem Sankt Petersburg 109:69. Czwartek: 19 minut, 5 punktów, 3 asysty, 3 przechwyty i 2 zbiórki. Drużyna Polki pokonała na wyjeździe Chevakata Wołogda 90:65 i z bilansem 3-0 zajmuje 2. miejsce.

AUSTRALIA

Marta Dydek (Logan Thunder) - 8 minut, punkt, 4 zbiórki i 2 asysty. Zespół najmłodszej z sióstr Dydek zwyciężył u siebie z Perth Lynx 76:65 i z bilansem 3-2 zajmuje 5. miejsce.