Polscy gracze na zagranicznych parkietach

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli pierwsza porażka Air Avellino z Filipem Dylewiczem i Szymonem Szewczykiem w składzie, kolejne double-double Pawła Mroza w lidze słowackiej oraz skuteczne występy Agnieszki Bibrzyckiej.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - czwartek: 26 minut, 15 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty i blok. Drużyna naszego rodaka zwyciężyła przed własną publicznością GB Gran Canaria 76:70. Niedziela: 16 minut, 3 punkty i zbiórka. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Regal FC Barceloną 54:83 i z bilansem 4-4 zajmuje 7. miejsce w rozgrywkach.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 20 minut, 10 punktów, 5 zbiórek i przechwyt. Drużyna polskiego rozgrywającego wygrała u siebie z Vanoli Cremona 97:74 i z bilansem 5-2 plasuje się na 4. lokacie.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 15 minut, punkt, 2 zbiórki i 2 przechwyty Jego ekipa doznała pierwszej porażki w tym sezonie, przegrywając na wyjeździe z La Fortezza Bolonia 55:73. Z bilansem 6-1 jest wiceliderem rozgrywek.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 33 minuty, 6 punktów, 4 zbiórki, 4 przechwyty i asysta. Jego ekipa doznała pierwszej porażki w tym sezonie, przegrywając na wyjeździe z La Fortezza Bolonia 55:73. Z bilansem 6-1 jest wiceliderem rozgrywek.

Jakub Wojciechowski (UCC Casalpusterlengo, 2 liga) - 15 minut, 8 punktów i 3 zbiórki. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Riviera Solare Crabs Rimini 98:100 i z bilansem 2-5 znajduje się na 15. miejscu.

IZRAEL

Maciej Lampe (Maccabi Tel Awiw) - nie pojawił się w składzie na mecz z Altshuler Saham Galil Gilboa. Mistrz Izraela zwyciężył na wyjeździe 98:91 i z bilansem 5-0 jest liderem rozgrywek.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - środa: 17 minut, 13 punktów, 3 asysty, 2 zbiórki i przechwyt. Jego zespół wygrał przed własną publicznością z Karma Basket Podebrady 83:66. Sobota: 23 minuty, 17 punktów, asysta i przechwyt. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe NH Ostrawa 94:99 i z bilansem 12-3 zajmuje 2. miejsce.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - środa: 19 minut, 7 punktów, 7 zbiórek, asysta i przechwyt. Jego zespół wygrał przed własną publicznością z Karma Basket Podebrady 83:66. Sobota: 32 minuty, 23 punkty i 5 zbiórek. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe NH Ostrawa 94:99 i z bilansem 12-3 zajmuje 2. miejsce.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 33 minuty, 6 punktów, 5 asyst, 4 zbiórki i przechwyt. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała u siebie z Basketbal Pezinok 63:76. Sobota: 27 minut, 7 punktów, 3 przechwyty, 2 asysty i zbiórka. "Polski zespół" poległ na wyjeździe z MBK Handlova 65:78 i z bilansem 6-8 plasuje się na 9. miejscu.

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 34 minuty, 21 punktów, 12 zbiórek, asysta i blok. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała u siebie z Basketbal Pezinok 63:76. Sobota: 32 minuty, 5 punktów, 12 zbiórek, asysta i przechwyt. "Polski zespół" poległ na wyjeździe z MBK Handlova 65:78 i z bilansem 6-8 plasuje się na 9. miejscu.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - czwartek: 17 minut, 4 punkty, 4 zbiórki, asysta i blok. Drużyna naszego rodaka wygrała we własnej hali z Walter Tigers Tubingen 70:69. Sobota: 18 minut, 4 punkty, 2 zbiórki i przechwyt. Ekipa z Brunszwika przegrała na wyjeździe z Ratiopharm Ulm 72:75 i z bilansem 6-2 plasuje się na 5. miejscu.

LUKSEMBURG

Tomasz Wojnowski (Musel Pikes) - nie pojawił się na parkiecie podczas meczu z Residence Walferdange. Drużyna naszego rodaka zwyciężyła we własnej hali 80:77 i z bilansem 5-4 plasuje się na 6. miejscu.

NORWEGIA

Michał Sterenga (Asker Aliens) - 10 minut, 2 asysty i zbiórka. Zespół Polaka pokonał na wyjeździe Harstad Vikings 91:81 i z bilansem 11-0 przewodzi w rozgrywkach.

ADRIATYCKA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - wtorek: 7 minut i 5 punktów. Zespół Polaka pokonała na wyjeździe Cedevitę Zagrzeb 73:70. Sobota: 14 minut, 4 punkty, asysta i przechwyt. Mistrz Słowenii po dogrywce wygrał u siebie z KK Siroki Brijeg 86:82 i z bilansem 7-2 zajmuje 2. miejsce w Lidze Adriatyckiej.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - 26 minut, 9 punktów, 6 zbiórek i przechwyt. Ekipa naszego rodaka przegrała na wyjeździe z KK Sentjur 79:80 i z bilansem 2-5 plasuje się na 10. miejscu.

ROSJA

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - środa: 34 minuty, 10 punktów, 11 zbiórek, 4 asysty i przechwyt. UMMC w ramach rozgrywek Euroligi pokonał we własnej hali Galatasaray Stambuł 69:54 i z bilansem 3-1 zajmuje 3. miejsce w grupie A. Niedziela: 21 minut, 16 punktów, 8 zbiórek, 3 przechwyty i 2 asysty. Drużyna Polki rozgromiła na wyjeździe Nadieżdę Orenburg 90:41 i z bilansem 6-0 lideruje w rozgrywkach.

BELGIA

Krystyna Szymańska-Lara (Dexia Namur) - 15 minut, 5 punktów, 4 zbiórki, 3 przechwyty i 2 asysty. Zespół Polki przegrał u siebie z BBC Kangoeroes-Boom 62:74 i z bilansem 3-7 zajmuje 6. miejsce.

AUSTRALIA

Marta Dydek (Logan Thunder) - piątek: 26 minut, 10 punktów, 3 zbiórki, 2 bloki, asysta i przechwyt. Jej zespół przegrał na wyjeździe z Canberra Capitals 60:79. Sobota: 16 minut, 10 punktów, 5 zbiórek, blok i asysta. Drużyna Polki rozgromiła na wyjeździe ekipę AIS 93:53 i z bilansem 5-5 plasuje się na 7. miejscu.