Słowacja: Mróz i Mielczarek w pófinale

Spisska Nova Ves - drużyna, w której występuje Paweł Mróz, Artur Mielczarek, a trenerem jest Jerzy Chudeusz, awansowała do półfinału ligi słowackiej. W decydującym, piątym meczu "polski" zespół okazał się lepszy od BC Prievidza, choć do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Jacek Konsek

Polacy jak zwykle mieli duży wkład w zwycięstwo swojego zespołu. Paweł Mróz zanotował kolejne double-double, zdobywając 14 punktów i 11 zbiórek. Ponadto miał dwie asysty i przechwyt.

Z kolei Artur Mielczarek zapisał na swoim koncie 10 punktów, dwie zbiórki i tyle samo asyst. Obaj nasi rodacy przebywali na parkiecie ponad 30 minut.

Spisska Nova Ves wygrała rywalizację z BC Prievidza 3:2 i o awans do finału zagra z Basketbol Pezinok, najlepszą ekipą sezonu zasadniczego oraz aktualnym wicemistrzem Słowacji.

Spisska Nova Ves - BC Prievidza 83:82 (26:20, 16:15, 20:21, 15:21, d. 6:5)