Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Lampe zatrzymał CSKA!

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli kapitalny mecz Macieja Lampego przeciwko CSKA Moskwa, prowadzenie drużyny Agnieszki Bibrzyckiej w finale ligi rosyjskiej oraz walka o utrzymanie w lidze słoweńskiej zespołu Tomasza Nowakowskiego.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - 22 minuty, 3 punkty, 6 zbiórek, asysta i przechwyt. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Blancos de Rueda Valladolid 39:61 i z bilansem 11-20 zajmuje 16. miejsce.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 20 minut, 2 punkty, 3 asysty, 2 zbiórki i przechwyt. Drużyna polskiego rozgrywającego zwyciężyła na wyjeździe Cimberio Varese 88:85 i z bilansem 16-9 zajmuje 2. miejsce.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 29 minut, 12 punktów, 4 zbiórki i 3 bloki. Zespół naszego rodaka poległ u siebie z NGC Cantu 76:85 i z bilansem 11-14 jest 9.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 15 minut, 3 punkty, 5 zbiórek i asysta. Zespół naszego rodaka poległ u siebie z NGC Cantu 76:85 i z bilansem 11-14 jest 9.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - 31 minut, 16 punktów, 13 zbiórek, 2 bloki i asysta. Uniks zwyciężył na wyjeździe CSKA Moskwa 77:75 i z bilansem 12-7 jest 3.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - środa: 21 minut, 12 punktów, 5 asyst, 2 zbiórki i przechwyt. Drużyna Polki rozgromiła Nadieżdę Orenburg 90:52 i awansowała do finału. Sobota: 24 minuty, 14 punktów, 5 zbiórek i blok. UMMC w pierwszym meczu o złoty medal pokonało na wyjeździe Spartak Moskwa 70:62. Kolejny mecz we wtorek w Jekaterynburgu.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - 23 minuty, 11 punktów, 3 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty. Zespół naszego rodaka pokonał USK Praga 95:55 i w ćwierćfinałowej batalii prowadzi 1:0. Kolejny mecz we wtorek w Pradze. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - 21 minut, 6 punktów, 4 zbiórki, asysta i przechwyt. Zespół naszego rodaka pokonał USK Praga 95:55 i w ćwierćfinałowej batalii prowadzi 1:0. Kolejny mecz we wtorek w Pradze. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

SŁOWACJA

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 31 minut, 14 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza wygrała u siebie z Basketbol Pezinok 89:86 i wyrównała stan półfinałowej rywalizacji na 1:1. Sobota: 20 minut, 10 punktów, 4 zbiórki i asysta. "Polski" zespół przegrał na wyjeździe 58:87 i przegrywa 1:2. Mecz numer cztery w środę w Nowej Wsi. Gra się do trzech zwycięstw.

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 35 minut, 16 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty i przechwyt. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza wygrała u siebie z Basketbol Pezinok 89:86 i wyrównała stan półfinałowej rywalizacji na 1:1. Sobota: 33 minuty, 9 punktów, 8 zbiórek, asysta i przechwyt. "Polski" zespół przegrał na wyjeździe 58:87 i przegrywa 1:2. Mecz numer cztery w środę w Nowej Wsi. Gra się do trzech zwycięstw.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - nasz rodak po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją, powrócił do składu, lecz nie zagrał ani minuty w wygranym spotkaniu z Phoenix Hagen 88:83. Zespół z Brunszwika z bilansem 19-14 zajmuje 9. pozycję.

SŁOWENIA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - wtorek: 7 minut, 4 punkty i asysta. Zespół Polaka pokonał we własnej hali Zlatorog Lasko 89:72 i w lidze słoweńskiej prowadzi z bilansem 7-1. Piątek: 20 minut, 9 punktów i zbiórka. Mistrz Słowenii przegrał w półfinale Ligi Adriatyckiej z Ciboną Zagrzeb 73:78.

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - środa: 14 minut, 7 punktów i zbiórka. Drużyna polskiego podkoszowego zwyciężyła przed własną publicznością Sencur CP Kranj 89:81. Sobota: 19 minut, 2 punkty, 7 zbiórek i blok. Zespół naszego rodaka nie dał szans u siebie 2-ligowej ekipie Rogaska 82:68. Był to pierwszy mecz o utrzymanie. Rewanż w środę na parkiecie 2-ligowca.