WNBA: Mystics nadal w gazie

Koszykarki Washington Mystics wygrały swój trzeci kolejny mecz na starcie sezonu 2010. Tym razem ekipa ze stolicy USA pokonała we własnej hali New York Liberty. W drugim piątkowym meczu Atlanta Dream wygrała z Connecticut Sun i również było to jej trzecie zwycięstwo w sezonie.

Krzysztof Kaczmarczyk

Bardzo dziwny przebieg miało spotkanie w Washingtonie, gdzie Mystics i Liberty wymieniały się ciosami niczym bokserzy na ringu. Rundy zakończyły się remisowo 2:2, ale więcej skutecznych ciosów wymierzyły koszykarki Mystics, które finałową kwartę wygrały aż 24:7, a cały mecz 77:61.

Ekipa ze stolicy USA kolejny raz wygraną może zawdzięczać niezawodnej w tym sezonie Monique Currie. Skrzydłowa Mystics po przerwie zdobyła 16 ze swoich 18 punktów i poprowadziła swoją ekipę do trzeciej wygranej na starcie sezonu.

Emocje w tym spotkaniu zakończyły się na 6 minut przed końcem. Wtedy to zawodniczki Liberty doprowadziły do remisu 61:61 i jak się później okazało, były to ich ostatnie punkty w meczu. Ostatnie 360 sekund Mystics wygrały 16:0!

Pięć koszykarek Connecticut Sun zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. To jednak nie wystarczyło na triumf w Atlancie. Dream miały bowiem w swoich szeregach Angel McCoughtry i Sancho Lyttle. Pierwsza uzbierała 32 punkty i 10 zbiórek, druga dodała 27 punktów i 17 zbiórek, a dzięki temu ekipa z Atlanty mogła cieszyć się z trzeciej wygranej na starcie sezonu.

Gospodynie spotkania decydujący atak przypuściły w drugiej kwarcie, którą wygrały aż 25:9. Swoje dziesięć minut miała wtedy brazylijska rzucająca Iziane Castro Marques, która w tej części meczu zdobyła 11 ze swoich 18 punktów w całym meczu.

Wśród pokonanych najlepiej wypadła Tina Charles. Podkoszowa "Słońc", wybrana z "1" w tegorocznym drafcie, zapisała w swoich statystykach double-double w postaci 22 oczek i 11 zbiórek.