WNBA: Storm nie zostawiły złudzeń Sparks

Koszykarki Seattle Storm nie przestają zadziwiać. Tym razem Lauren Jackson i spółka odprawiły bez żadnych problemów Los Angeles Sparks. Trenerka ekipy z LA nie miała wesołej miny, tym bardziej, że urazu doznała Candace Parker, najlepsza zawodniczka Sparks. Jedyną ekipą, której w piątkową noc udało się wygrać na wyjeździe, jest ekipa Washington Mystics, która wygrała w Chicago.

Krzysztof Kaczmarczyk

Sparks po pokonaniu Mercury poczuły wiatr w żagle, ale nie na długo. Minionej nocy podopieczne Jennifer Gillom doznały srogiej lekcji w Seattle od Storm, a na domiar złego po 8 minutach pierwszej kwarty do szatni udała się Candace Parker, która narzekała na swój bark. Najlepsza koszykarka ekipy z Hollywood powróciła do gry w drugiej kwarcie, ale widać było, że nie jest sobą.

Zawirowania wokół Parker bezszelestnie wykorzystały gospodynie meczu. W KeyArena gospodynie dominowały od początku spotkania, a dzięki kolejnemu znakomitemu występowi koszykarek z pierwszej piątki, Storm pokonały LA różnicą aż 22 punktów.

Parker ostatecznie na parkiecie spędziła ponad 31 minut notując 13 punktów (6/12 z gry) i 7 zbiórek.

Jedyna ekipa, której udało się zdobyć teren rywala podczas piątkowych meczy, to Washington Mystics. Prowadzone do boju przez Lindsay Harding oraz Monique Currie zawodniczki ze stolicy USA pokonały w Chicago tamtejsze Sky.

- W drugiej połowie meczu zdecydowałam się wziąć ciężar gry na swoje barki i zagrać bardziej agresywnie, a to przyniosło efekty - powiedziała po meczu Harding, która w trzeciej kwarcie uzbierała 13, ze swoich 25 punktów.

- Harding jest bardzo szybką zawodniczką i bardzo trudno jest stanąć z nią twarzą w twarz i wybronić akcję. Musiałyśmy zagęszczać strefę podkoszową, ale niestety tego nie roiłyśmy - skomentowała postawę Sky Jia Perkins, autorka 19 oczek dla Chicago Sky.

Znakomita końcówka spotkania w wykonaniu Connecticut Sun i fenomenalna postawa Renee Montgomery dało sukces "Słońcom" w starciu z Indianą Fever. Connecticut ostatnie 3 minuty meczu wygrały 15:5, a cały mecz 86:77.

- Dzisiaj była atmosfera i mecz jak z fazy play off - mówiła Montgomery, która uzbierała na swoim koncie 29 oczek. - Montgomery robiła dzisiaj ogromną różnicę na parkiecie - skomentowała występ najlepszej na parkiecie koszykarki Lin Dunn, trenerka Indiany Fever.

W końcu sukces odniosły zawodniczki San Antonio Silver Stars, wśród których do gry powróciła Becky Hammon. - Z Hammon na parkiecie gra się inaczej, gra się łatwiej. Dobrze, że jest już z nami - skomentowała powrót do gry Hammon Chamique Holdsclaw, która zanotowała double-double na swoim koncie.