WNBA: Dream zgasiły Słońca

Koszykarki Atlanty Dream kryzys formy mają już zdecydowanie za sobą. W piątkowym meczu podopieczne Marynell Meadors wręcz zdemolowały w Connecticut tamtejsze Sun, wygrywając różnicą aż 32 punktów. Do niespodzianki doszło natomiast w Indianapolis. Faworyzowane gospodynie uległy rywalkom z Washington Mystics, które w ostatniej kwarcie przypieczętowały swój cenny sukces.

Krzysztof Kaczmarczyk

Już po pierwszej połowie meczu w Mohegun Sun Arena w Connecticut Atlanta Dream prowadziła różnicą 17 punktów. W trzeciej kwarcie podopieczne Marynell Meadors wybiły jednak nadzieję na cokolwiek gospodyniom. Tą część meczu wygrały bowiem aż 33:12 i gospodyniom odechciało się już grać.

- Wydaje mi się, że to była jedna z tych nocy, w trakcie których jesteśmy nie do zatrzymania - powiedziała po meczu Meadors. - Nie jesteś w stanie tak dotkliwie pobić ekipę z Connecticut. To się nie zdarza. To się nie zdarza tym bardziej w Connecticut. Przybyłyśmy tu z nastawione na walkę, na wojnę, w której dopiero ostatnie akcje zadecydują o wygranej którejkolwiek z drużyn.

Najskuteczniejszą koszykarką Dream była Angel McCoughtry, która wywalczyła 20 punktów. Dobre noty zebrała też szczególnie Erika DeSouza, która uzbierała 13 punktów i 13 zbiórek, a w defensywie wyłączyła z gry Tinę Charles, która zapisała na swoim koncie zaledwie 6 punktów, trafiając tylko 3 z 10 oddanych rzutów.

Bohaterką meczu pomiędzy Indianą Fever a Washington Mystics była Lindsay Harding. Rozgrywająca Mystics wywalczyła 33 punkty, co jest jej nowym rekordem kariery, prowadząc swoją drużynę do bardzo ważnej wygranej w Indianapolis. Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla faworyzowanych gospodyń, ale decydujące fragmenty meczu należały do gości, które ostatecznie wygrały różnicą 4 punktów.

- Czuję się znakomicie i wracam chyba do normalności - powiedziała po meczu Harding, która trafiła 11 z 18 rzutów z gry. - Potrzebujemy wygranych i potrzebowaliśmy, żeby zacząć wygrywać właśnie dzisiejszego wieczoru. To było bardzo ważne zwycięstwo i może się okazać dla nas ogromnym triumfem w końcowej walce o fazę play off.

Tempa nie zwalnia najlepsza drużyna ligi, czyli Seattle Storm. Podopieczne Briana Aglera tym razem we własnej hali odprawiły Chicago Sky, prowadząc już po dwudziestu minutach gry 55:31. - Dzisiaj po prostu rzucałyśmy, bo były do tego pozycje. Było dużo otwartych pozycji, które wynikały z naszej taktyki. Co ważne te, które dostawały piłkę, wykorzystywały swoje szanse - oceniła Sue Bird, która zapisała w swoich statystykach 11 punktów i 8 asyst.