- Takie mecze przegrywa się bardzo ciężko - komentarze po meczu PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot

- Powtarzaliśmy sobie, że jest to nasz mecz i mamy go wygrać - powiedział Paweł Kikowski. Prezentujemy wypowiedzi po meczu 11. kolejki Tauron Basket Ligi pomiędzy PGE Turowem Zgorzelec i Treflem Sopot, wygranym przez sopocian 83:81.
Grzegorz Bereziuk

Paweł Kikowski (koszykarz Trefla): - Pierwszą połowę lepiej zagrał Turów. Popełniliśmy w tym czasie kilka prostych błędów w obronie. W drugiej połowie byliśmy już prawie cały czas skoncentrowani i walczyliśmy do końca. Niestety w końcówce meczu zabrakło nam wspomnianej koncentracji i Turów nas jednak doszedł. Powtarzaliśmy sobie, że jest to nasz mecz i mamy go wygrać.

Konrad Wysocki (koszykarz PGE Turowa): - Myślę, że kibice oglądnęli bardzo dobry mecz. Drugi raz z rzędu musieliśmy rozgrywać dogrywkę. W pierwszej połowie mecz wyglądał dla nas bardzo dobrze. W drugiej połowie niestety straciliśmy przewagę. Wiedzieliśmy, że Trefl jest bardzo groźną drużyną. Uważam, że pod koniec dogrywki nie mieliśmy dobrych decyzji i przegraliśmy.

Karlis Muiznieks (trener Trefla): - To nie był łatwy mecz. W pierwszej połowie Turów grał bardzo dobrze. W drugiej połowie pokazaliśmy charakter, wzięliśmy się w garść i walczyliśmy o każdą piłkę. Z powodzeniem graliśmy zwłaszcza w ofensywie, szczególnie dobrze prezentował się Paweł Kikowski.

Jacek Winnicki (trener PGE Turowa): - Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty. Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, ale mieliśmy później fragmenty przestoju. Musieliśmy gonić wynik. Mieliśmy dużo szczęścia ostatnio w końcówce meczu w Poznaniu. Tym razem nie udało się wygrać. Mimo tego moi zawodnicy zasłużyli na pochwałę za walkę i ambicję. Mimo wysokiej straty zdołali wrócić do gry. Niestety końcówka wyglądała tak jak wyglądała. Nie wykorzystaliśmy szansy. Takie mecze przegrywa się bardzo ciężko.