To tylko 1:0 - komentarze po meczu PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off pokonali PBG Basket Poznań 72:66. Portal SportoweFakty.pl prezentuje pomeczowe wypowiedzi.

Grzegorz Bereziuk

Michał Gabiński, skrzydłowy PGE Turowa: - O naszej wygranej zadecydowało zaangażowanie. Wydaje mi się, że w każdym meczu serii będzie podobnie. Play-offy to trudny czas, twarda gra. Cieszymy się, że prowadzimy i udało nam się pokonać jeden schodek.

Jacek Winnicki, trener PGE Turowa: - Play-offy to inna gra niż w sezonie zasadniczym. Każdy mecz jest ważniejszy od poprzedniego. Wieloletnie doświadczenie jakie posiadam - w takim momencie nie chcę niczego oceniać. Jest 1:0 dla nas, to tak jakby oceniać mecz po jednej kwarcie. Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie walczyć i to jest najważniejsze.

Milija Bogicević, trener PBG Basket: - To był trudny mecz. Graliśmy dobrze przez trzy kwarty. Walczyliśmy. W pierwszej połowie nie wykonaliśmy ani jednego rzutu wolnego. Jutro będziemy starać się powtórzyć dobrą grę i walczyć. PBG Basket w kolejnych meczach pokaże charakter i nie odpuści.

Piotr Dąbrowski, skrzydłowy PBG Basket: - Myślę, że graliśmy bardzo dobrze. Wygrywaliśmy mecz, ale znów zdarzył nam się przestój. Stanęliśmy jakbyśmy się przestraszyli Turowa. Wówczas rywalom zaczęły wpadać trójki. To tylko jeden mecz. Gra się do trzech wygranych i łatwo nie odpuścimy.