Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Kapitalny mecz Kelatiego

Thomas Kelati błysnął formą w lidze VTB - w ciągu 36 minut wywalczył 31 punktów. Na zapleczu ligi włoskiej double-double zanotowała Karolina Piotrkiewicz, a piąte zwycięstwo odniosła "polska" drużyna w lidze węgierskiej (Cymmer, Sosnowska, Dobrowolska).

Jacek Konsek

WŁOCHY

Szymon Szewczyk (Umana Wenecja) - 36 minut, 6 punktów, 3 zbiórki, 3 przechwyty, 2 asysty i blok. Zespół polskiego podkoszowego przegrał z Sidigas Avellino 63:84 i z bilansem 9-7 zajmuje 9. miejsce. Szewczyk w 16. spotkaniach zdobywał średnio 11,3 punktu i 6,6 zbiórki.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - nie zagrał ani minuty w wygranym meczu przeciwko Vanoli Braga Cremona 68:62. Benetton z bilansem 7-9 zajmuje 12. miejsce. Wojciechowski w 5. spotkaniach tego sezonu notował średnio 1,8 puunktu i 1,8 zbiórki.

Patrycja Gulak-Lipka (Basket Alcamo) - 21 minut, 5 punktów i 7 zbiórek. Zespół Polki przegrał z Pool Comense 45:71 i z bilansem 1-11 zajmuje 12. miejsce. Gulak-Lipka w 10. meczach notowała średnio 6,1 punktu i 5,2 zbiórki.

Magdalena Losi (Vassalli Vigarano, 2 liga) - 32 minuty, 6 punktów, 3 asysty, 2 przechwyty i zbiórka. Vassalli pokonało Lucsa Systems Milano 57:53 i z bilansem 12-2 zajmuje 2. miejsce w grupie północnej, a Losi w 11. spotkaniach zdobywała średnio 17,4 punktu i 5,6 zbiórki.

Karolina Piotrkiewicz (Iveco Lenzi Bolzano, 2 liga) - 28 minut, 19 punktów, 11 zbiórek i przechwyt. Zespół naszej rodaczki przegrał z Meccanica Nova Bolonia 57:60 i z bilansem 6-8 zajmuje 9. miejsce w grupie północnej. Nasza rodaczka w 14. spotkaniach zdobywała przeciętnie 13,6 punktu i 9,6 zbiórki.

ROSJA

Michał Ignerski (BK Niżny Nowogród) - wtorek: 20 minut, 2 punkty, 5 zbiórek i asysta. Zespół Polaka w ramach Pucharu Eurochallenge przegrał z Baloncesto Fuenlabrada 70:73 i z bilansem 0-1 zajmuje 3. miejsce w grupie K. Piątek: 5 minut i zbiórka. Drużyna naszego rodaka w lidze rosyjskiej przegrała z Triumph Lubiercy 63:95 i z bilansem 1-7 zajmuje 10. lokatę.

Thomas Kelati (Chmiki Moskwa) - poniedziałek: 17 minut, 9 punktów, 2 zbiórki i przechwyt. Zespół Kelatiego pokonał VEF Ryga 77:54. Czwartek: 36 minut, 31 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty. Drużyna reprezentanta Polski poległa z Żalgirisem Kowno 94:95. Oba mecze zostały rozegrane w ramach ligi VTB, w której Chimki ma bilans 9-2.

CZECHY

Paweł Mróz (Basketbal Svitavy) - 26 minut, 14 punktów, 6 zbiórek i asysta. Zespół Polaka przegrał z USK Praga 75:96. Svitavy z bilansem 8-15 zajmuje 8. miejsce, a Mróz w 20. spotkaniach zdobywał przeciętnie 9,6 punktu i 5 zbiórek.

NIEMCY

Robert Tomaszek (s.Oliver Wurzburg) - 13 minut, 6 punktów, zbiórka, przechwyt i blok. Zespół Polaka przegrał z Fraport Skyliners Frankfurt 51:56 i z bilansem 10-8 zajmuje 7. lokatę. Nasz rodak w 18. spotkaniach notował średnio 2,9 punktu i 2,1 zbiórki.

FRANCJA

Małgorzata Babicka (Cavigal Nice Basket 06) - 17 minut i 3 punkty. Zespół Polki przegrał z Charleville 59:66 i z bilansem 3-13 zajmuje 14. miejsce. Babicka w 4. meczach zdobywała średnio 4,5 punktu i 2,3 zbiórki.

HISZPANIA

Katarzyna Dłużyk (Real Canoe, 2 liga) - Polka nie zagrała w wygranym meczu z Asefa Estudiantes 60:56. Jej zespół z bilansem 10-4 zajmuje 4. miejsce. Dłużyk w 12. spotkaniach zdobywała średnio 9,5 punktu.

WĘGRY

Katarzyna Cymmer (Cegledi EKK) - 26 minut, 9 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty i 3 przechwyty. Zespół Polek pokonał Atomerõmû-Szekszárd 66:62 i z bilansem 5-11 zajmuje 9. miejsce. Cymmer w 16. meczach notowała średnio 11,1 punktu, 5,5 zbiórki i 4,2 asysty.

Claudia Sosnowska (Cegledi EKK) - 35 minut, 9 punktów, 4 zbiórki i przechwyt. Zespół Polek pokonał Atomerõmû-Szekszárd 66:62 i z bilansem 5-11 zajmuje 9. miejsce. Sosnowska w 12. meczach notowała średnio 8,1 punktu i 3,5 zbiórki.

Marta Dobrowolska (Cegledi EKK) - 22 minuty, 12 punktów, 3 zbiórki i asysta. Zespół Polek pokonał Atomerõmû-Szekszárd 66:62 i z bilansem 5-11 zajmuje 9. miejsce. Dobrowolska w 16. meczach notowała średnio 8,3 punktu i 2,8 zbiórki.