Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Żurowska najskuteczniejsza

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Justyna Żurowska z 14 punktami okazała się najskuteczniejszą zawodniczką spośród naszych rodaków występujących poza granicami Polski. Była skrzydłowa Lotosu Gdynia zdobyła dla swojej drużyny 14 punktów. Świetną passę kontynuuje z kolei drużyna Szymona Szewczyka we włoskiej Lega Basekt.

WŁOCHY

Szymon Szewczyk (Umana Wenecja) - 34 minuty, 6 punktów, 5 zbiórek, blok i asysta. Zespół naszego rodaka pokonał Bennet Cantu 78:73 i z bilansem 11-7 zajmuje 4. miejsce, a Szewczyk w 18 spotkaniach zdobywał średnio 11,3 punktu i 6,5 zbiórki.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - nasz rodak nie zagrał ani sekundy zarówno we wtorkowym spotkaniu Pucharu Europy (zwycięstwo z Lokomotiwem Kubań 71:70), jak i w sobotnim meczu Lega Basket (przegrana z Sidigas Avellino 71:72). Benetton z bilansem 8-11 zajmuje 12. miejsce. Wojciechowski w 5 spotkaniach tego sezonu notował średnio 1,8 punktu i 1,8 zbiórki.

Patrycja Gulak-Lipka (Basket Alcamo) - 6 minut, 2 niecelne rzuty z gry i 3 straty w przegranym spotkaniu z Famila Wuber Schio 46:82. Alcamo z bilansem 1-14 zajmuje 12. miejsce, a Gulak-Lipka w 12 meczach notowała średnio 5,2 punktu i 4,9 zbiórki.

Magdalena Losi (Vassalli Vigarano, II liga) - bezpośredni mecz pomiędzy "polskimi" zespołami na zapleczu włoskiej ekstraklasy został przełożony na inny termin. Zespół naszej rodaczki z bilansem 13-3 zajmuje 2. miejsce w grupie północnej, a Losi w 13 spotkaniach zdobywała średnio 17,8 punktu i 5,8 zbiórki.

Karolina Piotrkiewicz (Iveco Lenzi Bolzano, II liga) - bezpośredni mecz pomiędzy "polskimi" zespołami na zapleczu włoskiej ekstraklasy został przełożony na inny termin. Zespół naszej rodaczki z bilansem 7-9 zajmuje 8. miejsce w grupie północnej, a Piotrkiewicz w 16 spotkaniach zdobywała przeciętnie 13,6 punktu i 10,1 zbiórki.

ROSJA

Michał Ignerski (BK Niżny Nowogród) - środa: 27 minut, 11 punktów, zbiórka, asysta i przechwyt w przegranym spotkaniu Pucharu Eurochallenge z Fuenlabradą 70:78. Sobota: 12 minut, 3 punkty i 4 zbiórki. Zespół Polaka w ramach ligi VTB poległ z Budiwelnikiem Kijów 76:80 i z bilansem 6-6 zajmuje 3. miejsce w grupie A.

Thomas Kelati (Chmiki Moskwa) - wtorek: 22 minuty, 3 punkty, 3 asysty, 2 zbiórki i blok. Zespół reprezentanta Polski w ramach Pucharu Europy pokonał BK Donieck 68:55. Sobota: nie zagrał w wygranym meczu przeciwko Krasnie Krylia Samara 68:64 w ramach ligi VTB, gdzie Chimki z bilansem 10-2 zajmują 2. miejsce w grupie A.

CZECHY

Paweł Mróz (Basketbal Svitavy) - 21 minut, 4 punkty, 4 zbiórki i asysta. Zespół Polaka pokonał BC Kolin 85:79 i z bilansem 10-16 zajmuje 9. miejsce. Mróz w 23 spotkaniach zdobywał przeciętnie 9,7 punktu i 5 zbiórek.

NIEMCY

Robert Tomaszek (s.Oliver Wurzburg) - 15 minut, 4 punkty i zbiórka. Zespół Polaka zwyciężył Phoenix Hagen 88:76 i z bilansem 12-8 zajmuje 5. lokatę, a Tomaszek w 20 spotkaniach notował średnio 2,8 punktu i 2,2 zbiórki.

FRANCJA

Małgorzata Babicka (Cavigal Nice Basket 06) - 18 minut, 3 zbiórki i asysta. Zespół Polki zwyciężył Mondeville 73:69 i z bilansem 4-14 zajmuje 14. miejsce, a Babicka w 6 meczach zdobywała średnio 4,5 punktu i 2,2 zbiórki.

Justyna Żurowska (Basket Landes) - 33 minuty, 14 punktów, 2 zbiórki i asysta. Drużyna naszej rodaczki przegrała z Villenueve 63:64 i z bilansem 10-8 zajmuje 5. lokatę. Żurowska w 5 meczach zdobywała średnio 8,4 punktu i 4,8 zbiórki.

WĘGRY

Katarzyna Cymmer (Cegledi EKK) - drużyna naszych rodaczek nie grała w zeszłym tygodniu. Z bilansem 6-12 zajmuje 8. miejsce. Cymmer w 18 meczach notowała średnio 11,6 punktu, 5,7 zbiórki i 4,4 asysty.

Claudia Sosnowska (Cegledi EKK) - drużyna naszych rodaczek nie grała w zeszłym tygodniu. Z bilansem 6-12 zajmuje 8. miejsce. Sosnowska w 14 meczach notowała średnio 7,9 punktu i 3,5 zbiórki.

Marta Dobrowolska (Cegledi EKK) - drużyna naszych rodaczek nie grała w zeszłym tygodniu. Z bilansem 6-12 zajmuje 8. miejsce. Dobrowolska w 18 meczach notowała średnio 8,3 punktu i 2,9 zbiórki.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty