Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Mróz, Żurowska i Losi najlepsi

Drużyna Pawła Mroza odniosła dwa zwycięstwa w poprzednim tygodniu przy wydatnej pomocy polskiego podkoszowego. Double-double we Francji zanotowała Justyna Żurowska, a strzelecki popis na zapleczu włoskiej ekstraklasy dała Magdalena Losi.

Jacek Konsek

WŁOCHY

Szymon Szewczyk (Umana Wenecja) - 19 minut, 13 punktów, 2 zbiórki i asysta. Drużyna naszego rodaka zwyciężyła Scavolini Pesaro 87:61 i z bilansem 12-7 zajmuje 5. miejsce. Szewczyk w 19 spotkaniach notował średnio 11,4 punktu i 6,2 zbiórki.

Patrycja Gulak-Lipka (Basket Alcamo) - 15 minut, 5 punktów i asysta. Zespół naszej rodaczki wygrał z Priolo 59:57 i z bilansem 3-15 zajmuje 12. miejsce. Gulak-Lipka w 15 meczach notowała średnio 4,9 punktu i 4,4 zbiórki.

Magdalena Losi (Vassalli Vigarano, II liga) - 35 minut, 24 punkty, 8 zbiórek, 3 asysty i przechwyt. Zespół naszej rodaczki pokonał A.T.S. Energia Virtus Cagliari 85:54 i z bilansem 16-3 zajmuje 2. miejsce w grupie północnej. Losi w 17 spotkaniach zdobywała średnio 17,9 punktu i 6 zbiórek.

Karolina Piotrkiewicz (Iveco Lenzi Bolzano, II liga) - 27 minut, 9 punktów, 4 zbiórki i 2 przechwyty. Zespół naszej rodaczki przegrał z Sernavimar Marghera 46:76 i z bilansem 7-12 zajmuje 10. miejsce w grupie północnej. Piotrkiewicz w 19 spotkaniach zdobywała przeciętnie 13,4 punktu i 10,6 zbiórki.

HISZPANIA

Maciej Lampe (Caja Laboral Vitoria) - 21 minut, 5 punktów, 2 zbiórki i asysta. Drużyna naszego rodaka pokonała Blancos De Rueda Valladolid 67:65 i z bilansem 15-6 zajmuje 3. miejsce. Nasz rodak zagrał w dwóch meczach ACB w obecnym sezonie.

Daria Mieloszyńska-Zwolak (Caja Rural Valbusenda) - 37 minut, 18 punktów, 3 zbiórki, asysta i blok. Zespół naszej rodaczki pokonał na wyjeździe Gran Canarię 70:52 i z bilansem 7-15 zajmuje 10. miejsce. Mieloszyńska w 8 spotkaniach notowała średnio 13,5 punktu i 5,4 zbiórki.

ROSJA

Michał Ignerski (BK Niżny Nowogród) - nasz rodak nie zagrał ani we wtorkowym spotkaniu Pucharu Eurochallenge, ani w piątkowym meczu w ramach ligi VTB.

Thomas Kelati (Chmiki Moskwa) - wtorek: 21 minut, 10 punktów, zbiórka i przechwyt. Zespół reprezentanta Polski w ramach Pucharu Europy pokonał Aris Saloniki 88:72 i z bilansem 4-1 zapewnił sobie awans do najlepszej ósemki. Niedziela: 16 minut, 3 zbiórki i 2 asysty w wygranym spotkaniu przeciwko Uniksowi Kazań 69:65 w lidze VTB. Drużyna Kelatiego w tych rozgrywkach notuje bilans 12-3, który pozwala zajmować 2. miejsce w grupie A.

CZECHY

Paweł Mróz (Basketbal Svitavy) - środa: 20 minut, 10 punktów, 4 zbiórki i asysta. Zespół Polaka wygrał z Usti nad Labem 88:77. Sobota: 24 minuty, 13 punktów i 6 zbiórek. Drużyna naszego rodaka zwyciężyła Astrum Levice 74:69 i z bilansem 12-18 zajmuje 3. miejsce w grupie walczącej o utrzymanie. Mróz w 27 spotkaniach zdobywał przeciętnie 9,6 punktu i 5,1 zbiórki.

NIEMCY

Robert Tomaszek (s.Oliver Wurzburg) - zespół Polaka najbliższy mecz rozegra w środę. Wurzburg z bilansem 14-9 zajmuje 5. lokatę. Tomaszek w 23 spotkaniach notował średnio 3,3 punktu i 2,6 zbiórki.

FRANCJA

Małgorzata Babicka (Cavigal Nice Basket 06) - 7 minut, 3 punkty i 2 zbiórki. Zespół Polki poległ z Challes 72:81 i z bilansem 4-17 zajmuje 14. miejsce. Babicka w 9 meczach zdobywała średnio 4,2 punktu i 2,2 zbiórki.

Justyna Żurowska (Basket Landes) - 28 minut, 12 punktów, 11 zbiórek i asysta. Drużyna naszej rodaczki pokonała Nantes 59:45 i z bilansem 11-10 zajmuje 5. lokatę. Żurowska w 8 meczach zdobywała średnio 9,6 punktu i 6,1 zbiórki.

Izabela Piekarska (Union Hainaut) - zespół Polki nie grał w poprzednim tygodniu. Z bilansem 10-11 zajmuje 7. miejsce, a nasza rodaczka w w 3 meczach zdobywała przeciętnie 7,3 punktu, 8,7 zbiórki i 2,3 bloku.

WĘGRY

Katarzyna Cymmer (Cegledi EKK) - zespół Polek nie grał w poprzednim tygodniu i z bilansem 6-14 zajmuje 9. miejsce. Cymmer w 20 meczach notowała średnio 11,5 punktu, 5,8 zbiórki i 4,6 asysty.

Claudia Sosnowska (Cegledi EKK) - zespół Polek nie grał w poprzednim tygodniu i z bilansem 6-14 zajmuje 9. miejsce. Sosnowska w 16 meczach notowała średnio 8,5 punktu i 4,4 zbiórki.

Marta Dobrowolska (Cegledi EKK) - zespół Polek nie grał w poprzednim tygodniu i z bilansem 6-14 zajmuje 9. miejsce. Dobrowolska w 20 meczach notowała średnio 8,7 punktu i 2,8 zbiórki.